Prawo jazdy 2021: Chcesz zdać egzamin? Lepiej zapisz się już teraz!

Coraz dłuższe kolejki do egzaminów na prawo jazdy. Chętnych jest sporo, a terminy są coraz bardziej odległe. Obostrzenia związane z reżimem sanitarnym sprawiają, że do egzaminu będziesz mógł przystąpić najprawdopodobniej dopiero w 2021 roku! Ile obecnie czeka się na egzamin na prawo jazdy?

Z informacji jakie pozyskujemy z Wojewódzkich Ośrodówi Ruchu Drogowego wynika, że obecnie oczekiwanie na termin egzaminu na prawo jazdy wynosi już średnio ponad miesiąc. Zapisując się teraz, prkatycznie niemożliwym będzie znalezienie terminu jeszcze w tym roku. Zwłaszcza, że przed nami zbliżający się okres świąteczny.

Egzamin na prawo jazdy. Poczekamy znacznie dłużej

Czy sytuacja ulegnie poprawie w najbliższym czasie? Ośrodki niestety mają związane ręce. Reżim sanitarny, ograniczenia w ilości osób przebywających na salach egzaminacyjnych, utrudnienia związane z logistyką i samymi zapisami na egzaminy. W niektórych ośrodkach sytuacja wygląda jeszcze bardziej dramatycznie. Wykrycie zakażenia wśród personelu powoduje zamknięcia WORD-ów, a wtedy egzaminy nie odbywają się w ogóle. Jak długo? Do odwołania.

WYNIKI SPRZEDAŻY JEDNOŚLADÓW W 2020 ROKU. BRANŻA W SZOKU!

W normalnych warunkach oczekiwanie na egzamin nie wynosiło średnio dłużej niż 10 dni. Teraz sytuację eskaluje też fakt, że część osób zdecydowała się na „zrobienie prawka”, by przesiąść się z komunikacji zbiorowej na jednoślady i do samochodów. Sytuacji nie polepsza mający miejsce do niedawna trend spadkowy związany z demografią, a problemy finansowe ośrodków odbijają się na brakach w personelu.

Niestety wiele wskazuje na to, że dopóki będzie obowiązywać reżim sanitarny, nie ma co liczyć na poprawę sytuacji. Przygotowywane nowe przepisy mające na celu usprawnienie funkcjonowania WORD-ów i sposobów przeprowadzania egzaminów, choć być może wejdą w życie jeszcze w tym roku, to właściwie nic nie zmienią w dobie epidemii. Przesiadka na indywidualny transport może w najbliższym czasie okazać dla wielu po prostu niemożliwa.

WORD-y to jednostki niezależne, dlatego o terminy oraz warunki przystąpienia do egzaminów na prawo jazdy, należy pytać w odpowiednim do miejsca zamieszkania Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button