Aktualnie czytasz:
Skutery, Motocykle a Fotoradary: Obawy
7

Na wstępie. Nie jestem przeciwko fotoradarom! Przy szkołach, przedszkolach, szpitalach, domach pomocy itp... bezwzględnie powinny być! Szkoda tylko, że tam ich na ogół brak.

Czy zarządcy kraju, który przez niemal ćwierć wieku nie był w stanie wybudować ani JEDNEJ całej TRANZYTOWEJ drogi ma prawo mówić Polakom jak mają się poruszać? Wątpliwe.  Bo jak wytłumaczyć fakt, że wyjątkowo czułe foto-radary stawia się na dwu, a nawet trzy pasmowej drodze, przelotówce przez miasto? Dość prosto... Współczesne pojazdy nawet na drugim, a już na pewno trzecim biegu osiągają prędkość ok. 50/60 -ciu kilometrów na godzinę. Nie wynika to raczej z brawury czy faktu,  że ich kierowcy od razu są piratami i mordercami, a tak właśnie są opisywani i przedstawiani w mediach.

Mało tego robią to ludzie, którzy doskonale zdają sobie sprawę z realiów. Kilka przykładów? Proszę bardzo. Szef Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego "pędzący" niemal setką przez Warszawę służbową "beemką". Opisany radiowóz "ITD" jadący momentami nawet 160 km/h na podwrocławskiej autostradzie na ograniczeniu do 110, wreszcie wzywanie do wielogodzinnych wyjaśnień szefów stacji ratownictwa za to, że ich pojazdy w akcji czyli na sygnale zostały sfotografowane przez...foto-radary... A wreszcie cytat ze słynnego już człowieka od którego jednak od wielu lat nie tylko w kwestii dróg sporo zależy:... Słynne: " Tylko człowiek bez prawa jazdy może stawiać foto-radary zamiast budować drogi"...

Mówił to człowiek który jeszcze przed EURO 2012 pokazywał kolorowe mapy jeszcze bardziej kolorowych tras.  Prawdziwej sieci dróg wciąż brak i nie wiele wskazuje na to by powstały kiedykolwiek. Są za to tłumaczenia, że przecież kiedyś było jeszcze gorzej, że po iluś latach wreszcie JEDYNA europejska stolica uzyskała "dostęp" do autostrady choć już dziś wiadomo, że jest i będzie to droga wyłącznie na zachód (w dodatku już wkrótce do kolejnego remontu...) bo plany budowy na wschód odłożono nawet do 2020-stego(!!!) roku.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

W kraju który na tranzytowym ruchu od dawna powinien zarabiać KROCIE! Minister Infrastruktury, człowiek rzekomo znający się na rzeczy stwierdza, że budowanie trasy tranzytowej do Terespola nie jest konieczne.  A tylko w tym tygodniu największe serwisy informacyjne pokazały "wyczyny" białoruskich kierowców TIR-ów dla których podwójna ciągła, a nawet omijanie wysepek lewą stroną to codzienność... Trudno się dziwić skoro maksymalna kara za ten drogowy bandytyzm to 500-et złotych.

Polaka najpewniej wsadzono by do aresztu i zabrano prawo jazdy... Ale wróćmy do maszyn zwanych foto-radami. Komu potrzebne mnożenie kolejnych służb, które "w trosce o nasze bezpieczeństwo" mają prawo do ich używania? Po co było oddawanie tych praw gminom, strażom,  inspektorom, a wreszcie prywatnym firmom, które na tym zarabiają? Nie od dziś znane są przypadki swoistych "lokalnych komityw" ludzi, którzy kontrolę zlecają i ich znajomych "z przetargu" którzy ją przez lata realizują. Efekty tych wszystkich działań są tyle straszne co komiczne. Bo jadąc przez Polskę kierowcy ZDECYDOWANIE mniej zwracają uwagę na to jak bezpiecznie jeździć za to nieustannie rozglądają się czy aby za nimi, przed nimi lub obok nich ktoś lub coś się właśnie nie czai.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Foto-radary w śmietnikach, furgonetkach, krzakach czy na przystankach "pekaesu"... No ale o czym tu dyskutować skoro inny "ważny" pan zamiast użyć swojej podobno "uczonej" głowy jak to zrobić by w budżecie "było" a ludzie mieli pracę, wolał ot "założyć, że z mandatów i kar zdobędzie półtora miliarda.

P.S. video-radio-wozy GITD jakkolwiek drogie o moooooocno przepłacone "zwróciły" się "firmie" już po bodaj dwóch tygodniach więc Panie i Panowie...tylko czekajmy na kolejne nagrody dla szefów poszczególnych "służb" ds. NIE BUDOWANIA DRÓG...

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe dostawcy
  10 marca 2013 at 14:56

  No cóż po pierwsze jest to portal o skuterach, a to mi zalatuje polityką. Od tego są inne www.
  Powiem tak, cieszy mnie to, że władza gnębi obywateli (chociaż sam padam jej ofiarą) uważam, że nasi krajanie na to zasłużyli, bo co wybory wybieracie (bo ja głosuje zawsze na nowych lub oddaje nieważny głos) tych samych więc Wam się należą, mandaty, droższe paliwo, głupie przepisy itd.

  Mała anegdota: Byłem na finale Tour de Pologne i zjawił się Pawlak. Koleś od 20 lat w polityce, premier, wice itd, władzy miał co nie miara. Afer też, nic dla ludzi nie zrobił. Pomimo tego ludzie robili sobie z nim fotki jak z gwiazdą, co o takim narodzie sądzić?

 • Zdjęcie profilowe przemco
  10 marca 2013 at 18:40

  Nie zgadzam sie z toba dostawcy – tojest stronka o wszystkim co nas jako kierowców dotyczy. W sensie nie nie jesteśmy ponad praweem tylko ono nas też dotyczy. Zwłaszcza, ze fotoradary mogą strzelac teraz foty od tylca. DOchodzi to tego jeszczze itd ze swoimi fordami, ktore motorowerzystow i motocyjklistów też dotyczą.

 • Zdjęcie profilowe
  10 marca 2013 at 21:49

  Czyli myślisz, że jakby ktoś nowy wszedł do rządu to by wyczarował te brakujące miliardy w budżecie? Problem leży w mentalności ludzi, bo kiedy nawet jest dobry pomysł to się go źle realizuje. Chcieli zmniejszyć zatrudnienie w budżetówce o 10% to urzędy na zapas ludzi pozatrudniały. Natomiast fotoradary nie są złe same w sobie, złe jest ich rozmieszczanie, zamiast o bezpieczeństwo dba się o portfel. Można tak wyliczać dalej. Lepiej będzie dopiero jak odejdzie z tego świata pokolenia przesiąknięte komuną, które wybrało na prezydenta człowieka przeskakującego płot.

 • Zdjęcie profilowe dostawcy
  10 marca 2013 at 22:17

  Przemco ale kto to wszystko wymyślił? Politycy, których wybraliście, więc o co pretensje? Od początku przemian rządzą Ci sami i dalej są wybierani. Jak pojawi się ktoś nowy to nie ma szans, ludzie głosują na znaną twarz. Nawet na listach tych samych partii jak pojawi się ktoś nowy to i tak głosy zdobywają Ci znani z “gęby”, przynajmniej u mnie w okręgu tacy wygrali.
  Ja dużo rozmawiam z ludźmi o polityce i nie potrafię zrozumieć ich wyborów. Ludzie nie mają o niej pojęcia, coś usłyszą w TV i wg takiej krótkiej info głosują. Już wielu odwiodłem od ich decyzji opowiadając im co ich wybrańcy robią, cóż z tego całego kraju nie zmienię.
  Dlatego uważam, iż powinno być coraz gorzej, może w końcu ludzie pójdą po rozum do głowy, w co wątpię.

 • Zdjęcie profilowe dostawcy
  11 marca 2013 at 13:12

  Lucek nie nowa 1 czy 2 osoby ale wszystkich należy wymienić. Brakujące miliardy są wydawane na bzdury. Czy słyszeliście aby brakowały kasy na jakiś szpital, drogę, czy szkołę, bo ja nie raz, a czy słyszeliście aby brakowało kasy na jakiś urząd? Ja nigdy, to jeden z wielu przykładów. Też tak myślałem, że musi odejść pokolenie pamiętające komunę, teraz już tak nie uważam. Ponieważ to potrwa jeszcze z min 20 lat, a po co czekać, ponadto znam już ludzi z pokolenia nie komunistycznego, którzy nauczyli się grać jak ich poprzednicy. Zatem nie tędy droga. Obejrzyjcie Drogówkę, tak wg mnie wygląda nasza polityka.

 • Zdjęcie profilowe Pitbull
  15 marca 2013 at 15:19

  Dostawcy nie mów “wybraliście”, skoro sam nie poszedłeś, lub oddałeś nieważny głos, to też przyczyniłeś się do takiego wyboru.
  Może własnie to Twojego “ważnego” głosu zabrakło aby wygrał ktoś inny.

 • Zdjęcie profilowe dostawcy
  17 marca 2013 at 16:28

  Pitbull tylko, że ci co kandydują niczym się od siebie nie różnią, dlatego na kogo bym nie głosował, nic to nie zmieni. Musimy dać szanse nowym. Ja tak robię jeśli jest ktoś nowy to głosuje na niego, nie ma takiego oddaje nie ważny głos. A “Wy” ciągle wybieracie tych samych PO, PIS, SLD, PSL albo ich mutacje, to mi się nie podoba. Niestety Ci na których głosuję nie dostają się do władzy:(