E-mio Agile: Skuter elektryczny do miasta? Czy warto?

Do Jednoślad.pl wysyłkowo zawitał kolejny elektryk. E-mio Agile, będący świetnym podmiotem lirycznym rozprawki na temat sensu zakupu skutera na prąd. Czy jest to pojazd dla motocyklisty?

Już teraz mogę powiedzieć NIE. A na pewno nie jako główny pojazd. To skuter dla syna, córki motocyklisty, albo żony. Względnie druga maszyna, która będzie najszybszym i najtańszym sposobem na załatwianie codziennych spraw. Przejechanie setki kosztuje 3 zł, a na jednym tankowaniu prądem przejedziemy do 60 km według producenta, co w realiach przekłada się na około 50. To mało i dużo, zasięg powinnismy liczyć z punktu widzenia naszych codziennych tras wychodząc z założenia, że zarówno samochód czy skuter elektryczny ładujemy codziennie w nocy. Czas karmienie E-mio od zera do 100% trwa 4.5 h z domowego gniazdka.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Od strony technicznej najważniejszą informacją jest rodzaj ogniw w tym skuterze. Te są litowo-jonowe, a nie kwasowe. Dzięki temu mają większą pojemność, niższą masę,  są totalnie bezobsługowe i sygnowane przez Samsunga.

No dobrze, a co z jazdą w porównaniu ze spalinowcem? Maszyna jest lżejsza od klasycznych skuterów tego segmentu i notuje 75 kg. Ta masa jest rozłożona też nieco inaczej, niżej przez co E-mio lepiej się prowadzi. W warunkach miejskich nie są potrzebne jakieś szczególne umiejętności, ale na pewno trochę rozwagi. Silnik o mocy 2 kW ma 35 Nm i dlatego przyśpiesza do pierwszych 30 km/h bardzo dynamicznie. Prędkość homologacyjna to 45 km/h, licznikowo 50. Komfort jak na pojazd o tak niewielkich kołach jest dość dobry. O dziwo z tyłu znajdziemy dwa amortyzatory.

I skoro o kokpicie mowa to warto wspomnieć o dość fajnie zaprojektowanych zegarach czy takich dodatkach jak wszechobecne LEDy czy port USB pod kierownicą.

E-mio Agile robi dobre pierwsze i też drugie wrażenie. To może być kompromis pomiędzy rowerem elektrycznym a zwykłym spalinowym motorowerem. Skuter wyróżnia się z tłumu, kosztuje niewiele, są do niego części w razie czego, jest nieskomplikowany w swoim działaniu co też ogranicza ewentualne usterki i problemy. Tym bardziej, że żywotność baterii Samsung oszacował na 800 cykli pełnego rozładowania.

Cena? 6500 zł brutto.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button