Dawcy Uśmiechu spotkają się na Ślasku

Stowarzyszenie Dawcy Uśmiechu serdecznie zaprasza na akcję "Bezpieczna droga. Piłeś - nie jedź". Odbędzie się ona w dniu 2 października (niedziela) w godzinach 14-18 na terenie należącym do C.H. Dąbrówka pod Carrefourem w Katowicach. Akcje otwiera przejazd parady przez dwa miasta. Start parady o godzinie 13 spod McDoanalda przy ul. Kresowej w Sosnowcu.

Program akcji:
1. Pokaz ratownictwa drogowego przy udziale Państwowej Straży Pożarnej (pokaz na wraku pojazdu przywiezionym i odwiezionym).
2. Pokaz ratownictwa medycznego (zainscenizowane udzielanie pierwszej pomocy motocykliście po wypadku) plus szkolenie z zakresu udzielania I-szej pomocy z próbami na fantomach dla wszystkich uczestników imprezy.
3. Próby zręcznościowe (test Stewarda).
4. Próby jazdy w alko-goglach (wpływ alkoholu na reakcje kierowcy).
5. Symulator zderzenia.
6. Jazda z kontrolowanymi poślizgami (troleje).
7. Próby zręcznościowe dla motocyklistów.
8. Pokazy jazdy na motocyklu - co powinniśmy umieć jako kierowcy motocykla.
9. Pokaz stuntu (freestyle motocyklowy).
10. Atrakcje dla dzieci – konkursy, wożenie na motocyklach i quadach, wesołe miasteczko .
11. Konkursy dla dorosłych z nagrodami.
12. Pokazy Mini Morisa i kilku innych zabytkowych pojazdów.
13. Pokaz Grupy Rekonstrukcyjnej SPAT Zagłebie.

Podczas akcji odbędzie się również zbiórka z przeznaczeniem na zorganizowanie MotoMikołajków dla dzieci z Domów Dziecka.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Inne publikacje na ten temat:

8 opinii

  1. Spoko, mam akurat czas to jadę 😉 Wpadł bym też na paradę ale niewiem czy ona nie jest tylko dla motocykli ;(. No ale jak co to ja się piszę ;D . HugoBoss, madi, macie w Warsiawce tyle imprez motocyklowych itp, że moglibyście już nie narzekać. Tu na Śląsku takie są max 3 do roku, a u Was praktycznie chyba co tydzień coś się dzieje (nie mówię tylko o takich zlotach czy akcjach).

  2. Impreza była super, naprawdę godna zobaczenia i uczestniczenia w niej. Dużo atrakcji, pokazów, które były bardzo ciekawe i ekscytujące, jak stunt, czy pokaz zderzeniowy samochodów, i akcja ratownicza straży pożarnej. Była również szkoła jazdy, na której mozna było pojeździć samochodem z wózkami na tylnich osiach, w alko-googlach. Były również możliwe przejażdżki motocyklami. Pozdrawiam wszystkich uczestników.

  3. Hej, każdy kto mnie zna wie,że nie mogłam przejść obojętnie obok tego projektu.Tchibo Dąbrówka Katowice przyłącza się do współorganizowania akcji:)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button