CEPiK 2.0 w Senacie. Czy wprowadzenie systemu zostanie przyspieszone?

Dziś pod obrady Senatu trafił projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. W nim możliwość wprowadzenia scentralizowanego systemu CEPiK 2.0 jeszcze w tym roku. 

Jak podaje Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar, dziś pod obrady Senatu trafił projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Senatorowie podkreślają, że celem jest wcześniejsze wprowadzenie zaktualizowanego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Przyspieszenie było by znaczące. CEPiK 2.0 miał działać w pełnej funkcjonalności dopiero w czerwcu przyszłego roku. Projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym zakłada, że miałoby to się stać do końca października tego roku.

Istnieje prawdopodobieństwo, że CEPiK 2.0 zostałby uruchomiony w niepełnej formie, a funkcjonalności dodawane byłby z czasem.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

W publikacji IBRM możemy przeczytać:

[...] Przewiduje także możliwość doprecyzowania danych w CEP w przyszłości, dzięki przekazaniu szczegółowego zakresu danych na poziomie rozporządzenia. Celem nowej ustawy ma być ponadto poprawa jakości danych, zwiększenie ich dostępności, podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa obrotu pojazdami na rynku wtórnym.

Źródło: IBRM Samar

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button