Aktualnie czytasz:
CEPiK 2.0 w Senacie. Czy wprowadzenie systemu zostanie przyspieszone?
2

Dziś pod obrady Senatu trafił projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. W nim możliwość wprowadzenia scentralizowanego systemu CEPiK 2.0 jeszcze w tym roku. 

Jak podaje Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar, dziś pod obrady Senatu trafił projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Senatorowie podkreślają, że celem jest wcześniejsze wprowadzenie zaktualizowanego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Przyspieszenie było by znaczące. CEPiK 2.0 miał działać w pełnej funkcjonalności dopiero w czerwcu przyszłego roku. Projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym zakłada, że miałoby to się stać do końca października tego roku.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Istnieje prawdopodobieństwo, że CEPiK 2.0 zostałby uruchomiony w niepełnej formie, a funkcjonalności dodawane byłby z czasem.

W publikacji IBRM możemy przeczytać:

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

[…] Przewiduje także możliwość doprecyzowania danych w CEP w przyszłości, dzięki przekazaniu szczegółowego zakresu danych na poziomie rozporządzenia. Celem nowej ustawy ma być ponadto poprawa jakości danych, zwiększenie ich dostępności, podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa obrotu pojazdami na rynku wtórnym.

Źródło: IBRM Samar

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%