Aktualnie czytasz:
CEPiK 2.0 w Senacie. Czy wprowadzenie systemu zostanie przyspieszone?
2

Dziś pod obrady Senatu trafił projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. W nim możliwość wprowadzenia scentralizowanego systemu CEPiK 2.0 jeszcze w tym roku. 

Jak podaje Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar, dziś pod obrady Senatu trafił projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Senatorowie podkreślają, że celem jest wcześniejsze wprowadzenie zaktualizowanego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Przyspieszenie było by znaczące. CEPiK 2.0 miał działać w pełnej funkcjonalności dopiero w czerwcu przyszłego roku. Projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym zakłada, że miałoby to się stać do końca października tego roku.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Istnieje prawdopodobieństwo, że CEPiK 2.0 zostałby uruchomiony w niepełnej formie, a funkcjonalności dodawane byłby z czasem.

W publikacji IBRM możemy przeczytać:

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

[…] Przewiduje także możliwość doprecyzowania danych w CEP w przyszłości, dzięki przekazaniu szczegółowego zakresu danych na poziomie rozporządzenia. Celem nowej ustawy ma być ponadto poprawa jakości danych, zwiększenie ich dostępności, podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa obrotu pojazdami na rynku wtórnym.

Źródło: IBRM Samar

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%