Aktualnie czytasz:
CEPiK 2.0 w Senacie. Czy wprowadzenie systemu zostanie przyspieszone?
2

Dziś pod obrady Senatu trafił projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. W nim możliwość wprowadzenia scentralizowanego systemu CEPiK 2.0 jeszcze w tym roku. 

Jak podaje Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar, dziś pod obrady Senatu trafił projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Senatorowie podkreślają, że celem jest wcześniejsze wprowadzenie zaktualizowanego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Przyspieszenie było by znaczące. CEPiK 2.0 miał działać w pełnej funkcjonalności dopiero w czerwcu przyszłego roku. Projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym zakłada, że miałoby to się stać do końca października tego roku.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

Istnieje prawdopodobieństwo, że CEPiK 2.0 zostałby uruchomiony w niepełnej formie, a funkcjonalności dodawane byłby z czasem.

W publikacji IBRM możemy przeczytać:

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

[…] Przewiduje także możliwość doprecyzowania danych w CEP w przyszłości, dzięki przekazaniu szczegółowego zakresu danych na poziomie rozporządzenia. Celem nowej ustawy ma być ponadto poprawa jakości danych, zwiększenie ich dostępności, podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa obrotu pojazdami na rynku wtórnym.

Źródło: IBRM Samar

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%