Dakar 2018: Etap 12 odwołany dla motocyklistów i zawodników klasy quad

Dzisiejszy, 12-ty etap, został odwołany dla motocyklistów i quadzistów. Bez dwóch zdań to dobra informacja dla aktualnego lidera, Matthiasa Walknera, który ma jeden etap mniej do popełnienia błędu. ASO anulowało etap z powodu możliwości wystąpienia trudnych warunków pogodowych.

Biorąc pod uwagę, że aktualny lider generalki motocykli, Matthias Walkner, posiada 32-minutową przewagę nad drugim Kevinem Benavidesem, każdy dzień jazdy mniej to dla niego dobra wiadomość. Mimo, że w przeszłości Dakary były przegrywane nawet ostatniego dnia, to Walkner ma na chwilę obecną największe szanse na zwycięstwo. Trzeci w generalce Toby Price, patrząc po wczorajszych wynikach, będzie próbował jutro (13., przedostatni etap) “przeskoczyć Benavidesa. Wtedy sytuacja KTM-a będzie bardzo wygodna.

Dzisiejszy, 12-ty etap, anulowano z powodu “możliwości wystąpienia ciężkich warunków pogodowych”. Na odcinki specjalne wyjechali kierowcy samochodów i ciężarówek.

Nie chciałbym być podjudzaczem teorii spiskowych, ale anulowania przez Comę (ex-zawodnika KTMa) odcinka wydaje się przynajmniej nieco podejrzane. Zwłaszcza jeśli przypomnimy sobie od czasu do czasu wypowiadane przez zawodników innych marek komentarze, że KTM zrobi wszystko by wygrać, a walka nie jest równa.

Jutrzejszy etap z San Juan będzie ostatnią szansą dla Benavidesa na atak.

Źródło: dakar.com
Foto: Red Bull

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button