Aktualnie czytasz:
Dakar 2018: Etap 12 odwołany dla motocyklistów i zawodników klasy quad
0

Dzisiejszy, 12-ty etap, został odwołany dla motocyklistów i quadzistów. Bez dwóch zdań to dobra informacja dla aktualnego lidera, Matthiasa Walknera, który ma jeden etap mniej do popełnienia błędu. ASO anulowało etap z powodu możliwości wystąpienia trudnych warunków pogodowych.

Biorąc pod uwagę, że aktualny lider generalki motocykli, Matthias Walkner, posiada 32-minutową przewagę nad drugim Kevinem Benavidesem, każdy dzień jazdy mniej to dla niego dobra wiadomość. Mimo, że w przeszłości Dakary były przegrywane nawet ostatniego dnia, to Walkner ma na chwilę obecną największe szanse na zwycięstwo. Trzeci w generalce Toby Price, patrząc po wczorajszych wynikach, będzie próbował jutro (13., przedostatni etap) „przeskoczyć Benavidesa. Wtedy sytuacja KTM-a będzie bardzo wygodna.

Dzisiejszy, 12-ty etap, anulowano z powodu „możliwości wystąpienia ciężkich warunków pogodowych”. Na odcinki specjalne wyjechali kierowcy samochodów i ciężarówek.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Nie chciałbym być podjudzaczem teorii spiskowych, ale anulowania przez Comę (ex-zawodnika KTMa) odcinka wydaje się przynajmniej nieco podejrzane. Zwłaszcza jeśli przypomnimy sobie od czasu do czasu wypowiadane przez zawodników innych marek komentarze, że KTM zrobi wszystko by wygrać, a walka nie jest równa.

Jutrzejszy etap z San Juan będzie ostatnią szansą dla Benavidesa na atak.

Źródło: dakar.com
Foto: Red Bull

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
100%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%