Aktualnie czytasz:
Czy fotoradary poprawiają bezpieczeństwo?
0
 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

To wszystko dzięki fotoradarom - uważa premier komentując zmniejszoną liczbę wypadków w pierwszej połowie tego roku. Według najnowszych danych od stycznia do czerwca tego roku było mniej wypadków, ofiar śmiertelnych i poszkodowanych w zdarzeniach drogowych niż w podobnym okresie roku ubiegłego. Łącznie było o 15% mniej wypadków. Donald Tusk jest przekonany, że ten "skok jakościowy" to zasługa ogromnej ilości fotoradarów postawionych na naszych drogach w ostatnich miesiącach.

Jednak polscy kierowcy są zupełnie innego zdania. Według nich na naszych ciasnych, dziurawych i źle zaprojektowanych drogach po prostu jest już tak ciasno, że nie ma się gdzie rozpędzić. Trudno o wypadki kiedy na większości dróg krajowych auta stoją w korkach.

Oczywiście informacja o tym, że wypadków i ofiar jest mniej cieszy. Wystarczy popatrzeć na umieszczenie fotoradarów, żeby zorientować się, że w wielu wypadkach wcale nie chodziło o poprawę  bezpieczeństwa.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%