Aktualnie czytasz:
Czy fotoradary poprawiają bezpieczeństwo?
0

To wszystko dzięki fotoradarom – uważa premier komentując zmniejszoną liczbę wypadków w pierwszej połowie tego roku. Według najnowszych danych od stycznia do czerwca tego roku było mniej wypadków, ofiar śmiertelnych i poszkodowanych w zdarzeniach drogowych niż w podobnym okresie roku ubiegłego. Łącznie było o 15% mniej wypadków. Donald Tusk jest przekonany, że ten „skok jakościowy” to zasługa ogromnej ilości fotoradarów postawionych na naszych drogach w ostatnich miesiącach.

Jednak polscy kierowcy są zupełnie innego zdania. Według nich na naszych ciasnych, dziurawych i źle zaprojektowanych drogach po prostu jest już tak ciasno, że nie ma się gdzie rozpędzić. Trudno o wypadki kiedy na większości dróg krajowych auta stoją w korkach.

Oczywiście informacja o tym, że wypadków i ofiar jest mniej cieszy. Wystarczy popatrzeć na umieszczenie fotoradarów, żeby zorientować się, że w wielu wypadkach wcale nie chodziło o poprawę  bezpieczeństwa.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%