Ceny paliwa lipiec 2018. Trzeci tydzień podwyżek

Na stacjach z dnia na dzień drożej. Średnia cena benzyny Pb 95 to 5,11 zł, Pb 98 kosztuje średnio 5,46 zł, a olej napędowy 5,05 zł. Cena autogazu jest najwyższa od 2015 roku. 

W tylko kilka ostatnich dni cena autogazu wzrosła o 9 groszy, sięgając średnio 2,33 zł. To stan zbliżony do tego sprzed 3 lat, kiedy autogaz był rekordowo drogi. Nie lepiej jest w przypadku benzyny Pb 95. Średnio zapłacimy już 5,11 zł. Najdrożej jest w województwie lubuskim, tam cena benzyny to 5,14 zł.

Najdroższy diesel do kupienia jest w Małopolsce – 5,08 zł. Akurat diesel utrzymuje się na w miarę równym poziomie i jego cena wzrosła od zeszłego tygodnia o 1 grosz.

Trwa trzeci tydzień podwyżkowej passy na polskim rynku paliwowym. Na stacjach ceny benzyn i diesla sięgnęły wyników, które ostatnio notowaliśmy na początku czerwca. W przypadku autogazu natomiast musimy sięgnąć aż do początku 2015 roku, aby trafić na poziom cen zbliżony do obecnego – komentują specjaliści z portalu e-petrol.pl

Źródło: IBRM Samar, e-petrol.pl

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button