Aktualnie czytasz:
Cała prawda o skuterach i motocyklach made in China
2

Leszek o tym, czy „Made in China” oznacza to zupełnie coś innego niż 10-15 lat temu. O tym także, że nie trzeba się bać azjatyckich pojazdów i jeśli chcemy mieć sensowne jednoślady za 30-40% ceny to trzeba się pogodzić z niektórymi rzeczami. 

Dzisiaj materiał przeznaczony dla hejterów. Hejtu wyleje się całe morze, a dyskusja będzie długa i bolesna. Tak samo jak właśnie ten tam. Made in China. Moim zdaniem nie powinniśmy się bać produktów produkowanych w Chinach. Motocykli produkowanych w Chinach. I często wszelkiego rodzaju osądy wyznawane zwłaszcza przez te osoby, które nigdy nie widziały, nie dotykały, nie jeździły, są niesprawiedliwe. Może nawet irytujące dla kogoś, kto się z tym spotyka codziennie. 

Czy chcę czy nie, widzę wątki, widzę komentarze, widzę opinie. Zwłaszcza, kiedy zaczynają się wakacje i niektórzy mają więcej czasu. To straszne, kiedy mówię o Kymco, a słyszę: „Ale co z tego, przecież to Chinol?”. Kiedy mówię o SYMie, Mondialu, albo o innych motocyklach, które produkowane są na zlecenie polskich marek. W pierwszych komentarzach zawsze znajdę: „China, China, China”, „Jak możesz wciskać coś takiego?”, „Przecież to nawet na pierwszy przegląd nie dojedzie”.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Sporo zmieniło się na przestrzeni ostatnich 10-15 lat, ale nie da się ukryć, że nasz rynek został mocno poszkodowany przez różnego rodzaju firmy „krzaki”, które miały zdolność kredytową, ściągały kontener, sprzedawały i miały w sumie w poważaniu co się z tym dzieje dalej. Wtedy było na tyle dramatycznie, ale nawet prasa kolorowa donosiła o różnego rodzaju wypadkach – bo komuś pękło koło, bo główka ramy pękała. To była, wtedy, niestety codzienność. Tych sprzętów sprzedawano wtedy potworne ilości. Była moda na skutery i motorowery.

Tylko, że ta era już minęła.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
28%
Interesujące
48%
heh...
7%
Że co?
10%
Grrrr!
0%
Smutne
7%
  • Muzyk
    29 czerwca 2018 at 08:58

    Ten Zoom H4, do którego mówisz, też produkowany jest w Chinach 🙂 Mercedesy większość podzespołów mają produkowane w Chinach 🙂 Komputer HP, z którego piszę produkowany jest w Chinach…… dalej?

  • Adrian
    29 czerwca 2018 at 15:17

    Sam posiadam chinśki skuter 50ccm wyposażony w słynny silnik 139qmb i nie mam zastrzeżeń. Kupiłem go w 2013 roku i przejechałem nim ponad 27 tyś. km bez żadnych remontów. Jeżdżę nim do dziś.