Aktualnie czytasz:
8 lat za oszukiwanie kursantów, ponad 350 zarzutów 
0

8 lat za oszukiwanie kursantów, ponad 350 zarzutów 

autor: Przemysław Borkowski13 sierpnia 2018

353 zarzuty usłyszał właściciel szkoły jazdy oraz ratownik medyczny z Mysłowic. Obydwaj brali udział w wydawaniu nielegalnych zaświadczeń i oszustwach. Grozi im do 8 lat więzienia.

Policja oraz prokuratura z Mysłowic pracowała nad dwójką skorumpowanych przedsiębiorców, którzy fałszowali dokumenty dotyczące udziału w zajęciach teoretycznych czy kursie ratownictwa medycznego. Proceder trwał od dłuższego czasu, a przestępcy usłyszeli 353 zarzutów.

Obydwaj przyznali się do winy. Sprawa została przekazana do Sądu Rejonowego w Mysłowicach. Oszustom grozi do 8 lat więzienia.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

Mężczyźni fałszowali dokumentację dotyczącą zajęć teoretycznych, praktycznych oraz z udzielania pierwszej pomocy podczas kursów na prawo jazdy. Sprawcy poświadczali nieprawdę w celu uzyskania korzyści majątkowej. Przestępczy proceder trwał w latach 2014-2017 – czytamy w lokalnym portalu Silesion.

Jakiś czas temu pisaliśmy o młodym mężczyźnie, który „sprzedawał” prawa jazdy online. Jemu też grozi 8 lat, a osobom, które się skusiły po 4 lata pozbawienia wolności. 

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jak kupić prawo jazdy w internecie? Najlepiej nie tak… 

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
100%