8 lat za oszukiwanie kursantów, ponad 350 zarzutów 

353 zarzuty usłyszał właściciel szkoły jazdy oraz ratownik medyczny z Mysłowic. Obydwaj brali udział w wydawaniu nielegalnych zaświadczeń i oszustwach. Grozi im do 8 lat więzienia.

Policja oraz prokuratura z Mysłowic pracowała nad dwójką skorumpowanych przedsiębiorców, którzy fałszowali dokumenty dotyczące udziału w zajęciach teoretycznych czy kursie ratownictwa medycznego. Proceder trwał od dłuższego czasu, a przestępcy usłyszeli 353 zarzutów.

Obydwaj przyznali się do winy. Sprawa została przekazana do Sądu Rejonowego w Mysłowicach. Oszustom grozi do 8 lat więzienia.

Mężczyźni fałszowali dokumentację dotyczącą zajęć teoretycznych, praktycznych oraz z udzielania pierwszej pomocy podczas kursów na prawo jazdy. Sprawcy poświadczali nieprawdę w celu uzyskania korzyści majątkowej. Przestępczy proceder trwał w latach 2014-2017 - czytamy w lokalnym portalu Silesion.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Jakiś czas temu pisaliśmy o młodym mężczyźnie, który „sprzedawał” prawa jazdy online. Jemu też grozi 8 lat, a osobom, które się skusiły po 4 lata pozbawienia wolności. 

Jak kupić prawo jazdy w internecie? Najlepiej nie tak... 

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button