Aktualnie czytasz:
4 wypadki motocyklowe, które dają do myślenia cz. 2 #53 Social Jednoślad.pl
2

Zestawienie nie jest przeznaczonych dla osób wrażliwych. Dziś dobitnie pokazuję czym grozi jazda bez odzieży motocyklowej, brak ograniczonego zaufania a także umiejętności. Wszystko po to, aby zmusić do cennej refleksji początkiem nowego sezonu 2017.

1. Robienie wheelie przy dużej prędkości to spore ryzyko…
Tym bardziej jak brakuje wam umiejętności i przede wszystkim ciuchów! W tej sytuacji nawet najtańsza kurtka i spodnie z protektorami zminimalizowałoby rany. Wiecie jak to boli? Chyba każdy, kto choćby na rowerze przy 20 km/h może sobie wyobrazić co czuje ten motocyklista. Gojenie się takich ran będzie trwało tygodnie. Przez ten czas każdy jeden ruch ręką czy nogą będzie udręką.

2. Numer dwa jest też daje do myślenia.
To wideo dla ludzi, którzy zawsze mówią, że na pewno nic się im nie stanie, zawsze śmigają pomału i bezpiecznie. Tak naprawdę nikt nie może przewidzieć takiej sytuacji. Kierowca skutera nie miał szans uniknąć zderzenia i spadł w 20 metrową przepaść.

3. Teraz przykład pokazujący, że dobry sprzęt to nie wszystko.
Potrzebne są jeszcze umiejętności. Rosyjski motocyklista trochę za późno zaczął się składać jak na tę prędkość. Do tego panicznie złapał z klamkę, zablokował tylne koło i koniec zabawy. Myślę, że ten szlif nauczył go sporo pokory względem sprzętu i własnego talentu.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

4. Na koniec dzisiaj idealny przykład wymuszenia.
Pamiętajcie, że najwięcej wypadków spowodowanych jest przez kierowców puszek, którzy nas nie widzą. Nieważne, że masz pierwszeństwo. Jeśli zależy Ci na życiu i własnym sprzęcie to pamiętaj o podstawowej zasadzie, czyli o ograniczonym zaufaniu. Uwierz mi, że w tej sytuacji nie ma znaczenia czyja to była wina.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
14%
0%
57%
  • Zbigniew
    28 lutego 2017 at 21:46

    W ostatnim przykładzie kierowca motocykla w zderzeniu z czerwonym samochodem przeżył 😉 Zginęła jego koleżanka która wylądowała na asfalcie. On na trawie i czytałem że przeżył.

  • Etanol
    7 marca 2017 at 22:00

    3. „Zlapal za klamkę i zablokował tylne koło” ? Klamką? Którą? Widac uślizg przudu. Drobiazg, ale jak juz analizować to rzetelnie.