4 wypadki motocyklowe, które dają do myślenia cz. 2 #53 Social Jednoślad.pl

Zestawienie nie jest przeznaczonych dla osób wrażliwych. Dziś dobitnie pokazuję czym grozi jazda bez odzieży motocyklowej, brak ograniczonego zaufania a także umiejętności. Wszystko po to, aby zmusić do cennej refleksji początkiem nowego sezonu 2017.

1. Robienie wheelie przy dużej prędkości to spore ryzyko...
Tym bardziej jak brakuje wam umiejętności i przede wszystkim ciuchów! W tej sytuacji nawet najtańsza kurtka i spodnie z protektorami zminimalizowałoby rany. Wiecie jak to boli? Chyba każdy, kto choćby na rowerze przy 20 km/h może sobie wyobrazić co czuje ten motocyklista. Gojenie się takich ran będzie trwało tygodnie. Przez ten czas każdy jeden ruch ręką czy nogą będzie udręką.

2. Numer dwa jest też daje do myślenia.
To wideo dla ludzi, którzy zawsze mówią, że na pewno nic się im nie stanie, zawsze śmigają pomału i bezpiecznie. Tak naprawdę nikt nie może przewidzieć takiej sytuacji. Kierowca skutera nie miał szans uniknąć zderzenia i spadł w 20 metrową przepaść.

3. Teraz przykład pokazujący, że dobry sprzęt to nie wszystko.
Potrzebne są jeszcze umiejętności. Rosyjski motocyklista trochę za późno zaczął się składać jak na tę prędkość. Do tego panicznie złapał z klamkę, zablokował tylne koło i koniec zabawy. Myślę, że ten szlif nauczył go sporo pokory względem sprzętu i własnego talentu.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

4. Na koniec dzisiaj idealny przykład wymuszenia.
Pamiętajcie, że najwięcej wypadków spowodowanych jest przez kierowców puszek, którzy nas nie widzą. Nieważne, że masz pierwszeństwo. Jeśli zależy Ci na życiu i własnym sprzęcie to pamiętaj o podstawowej zasadzie, czyli o ograniczonym zaufaniu. Uwierz mi, że w tej sytuacji nie ma znaczenia czyja to była wina.

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

  1. W ostatnim przykładzie kierowca motocykla w zderzeniu z czerwonym samochodem przeżył 😉 Zginęła jego koleżanka która wylądowała na asfalcie. On na trawie i czytałem że przeżył.

  2. 3. „Zlapal za klamkę i zablokował tylne koło” ? Klamką? Którą? Widac uślizg przudu. Drobiazg, ale jak juz analizować to rzetelnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button