Inauguracja Pucharu Yamaha YZ bLU cRU Cup przy Mistrzostwach Polski w Motocrossie

Takich pucharów chcemy zdecydowanie więcej!

W skrócie
 • Puchar Yamaha YZ bLU cRU Cup odbywać będzie się przy Mistrzostwach Polski Motocross
 • Dla uczestników i zwycięzców przygotowane zostały wartościowe nagrody
 • Zapisy trwają jedynie do 28 lutego

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów motocrossu, ponieważ Yamaha właśnie ogłosiła inaugurację Pucharu YZ bLU cRU, który dzięki współpracy z Polskim Związkiem Motorowym odbędzie się przy Mistrzostwach Polski w Motocrossie. Ta wyjątkowa inicjatywa daje młodym zawodnikom nie tylko szansę na rozwój kariery, ale nawet na zdobycie fabrycznego wsparcia japońskiego producenta.

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów motocrossu, ponieważ Yamaha podpisała współpracę z PZM i oznacza to, że puchar YZ bLU cRU Cup odbędzie się przy Mistrzostwach Polski w Motocrossie. Zawodnicy wystartują w trzech klasach – YZ65 bLU cRU Cup (przy klasie MX65), YZ85 bLU cRU Cup (przy klasie MX85) i YZ125 bLU cRU Cup (przy klasie MX125). Każdy uczestnik, który weźmie udział w Pucharze otrzyma profesjonalną odzież, okleinę na motocykl, preferencyjne warunki zakupu motocykla oraz rabat na części i akcesoria obowiązujący w trakcie całego sezonu, jednakże nie są to jedyne korzyści, które wiążą się ze startem w tej serii.

Najważniejsze informacje:

 1. Yamaha YZ bLU cRU Cup odbywać będzie się przy Mistrzostwach Polski w Motocrossie.
 2. Zawodnicy rywalizować będą w trzech kategoriach – YZ65, YZ85, i YZ125.
 3. Najszybszy zawodnicy wystartują Super Finał bLU cRU Cup, który odbywa się w trakcie MXoN w Wielkiej Brytanii

Przeczytaj również:

Yamaha YZ 125 – terenowy motocykl 125 (cross) dla orłów [DANE TECHNICZNE, OPINIA, OPIS]

Oczywiście nie są to jedyne nagrody, które przygotowała Yamaha dla wszystkich osób, które wystartują w pucharze. Najszybsi zawodnicy ze wszystkich klas po dwóch rundach Mistrzostw Polski w motocrossie otrzymają możliwość wyjazdu i startu na Super Finale bLU cRU Cup który odbędzie się w trakcie MXoN w Wielkiej Brytanii! To niebywała okazja, aby pokazać swoje umiejętności na wymagającym torze konkurując z najlepszymi riderami z całej Europy, ale również otrzymać wiele wskazówek zarówno od trenerów, jak i zawodników fabrycznych Yamahy. Dodatkowo na zakończenie sezonu pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej każdej z klas otrzyma równie bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Czas na najważniejsze, czyli dołączenie do Pucharu YZ bLU cRU Cup – spieszcie się z zapisami do Pucharu bLU cRU, gdyż trwają one tylko do 28.02! Nie czekaj do ostatniej chwili i zapisz się już dziś wchodząc w link: https://www.yamaha-racing.com/yz-blu-cru-cup/register/. 

Już spieszmy również w wyjaśnieniami, które dotyczą wysłania zawodników po dwóch pierwszych rundach na Super Finale bLU cRU Cup. Oczywiście problemem jest samo miejsce, w którym odbywa się MXoN. Z racji tego, że UK jest poza Unią Europejską, konieczne jest dopełnienie wszystkich formalności do 1 sierpnia 2024 roku. Do tego momentu odbędą się 2 rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie, a więc wyboru zawodników do udziału w SuperFinale dokona komisja składająca się z reprezentantów Yamaha Motor Polska oraz Yamaha Motor Europe na podstawie wyników z dwóch pierwszych rund, a także na podstawie startów w innych zawodach krajowych oraz międzynarodowych. Klasyfikacja generalna Pucharu bLU cRU niezależnie od tego będzie prowadzona do końca cyklu Mistrzostw Polski w Motocrossie.

 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

 

Mistrzostwa Polski w Motocrossie 2024:

 • 22-23.06.2024- Lipno
 • 29-30.06.2024 – Człuchów
 • 31.08-01.09.2024 – Chojna
 • 08.09.2024 – Chełmno
 • 28-29.09.2024 – Lidzbark Warmiński

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button