Aktualnie czytasz:
31 000 zatrzymanych praw jazdy! Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości
2

W 2017 roku zatrzymano dokładnie 31 007 praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości o 51 km/h w terenie zabudowanym.

Często cytowany przeze mnie portal prawodrogowe.pl dotarł do informacji dotyczących liczby zabranych praw jazdy za przekrocznie prędkości o 51 km/h w terenie zabudowanym. Okazuje się, że w zeszłym roku ponad 31 tysięcy dokumentów zostało zatrzymanych.

Liczba ta wyszła przy okazji komentarza Jarosława Zielińskiego, sekretarza stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych. Sekretarz Zieliński komentował rozumienia „stanu wyższej konieczności” w świetle zmian w przepisach.

Projekt przedstawiony przez Senat RP, bazował na zaadresowanych do ustawodawcy tezach zawartych w uzasadnieniu do wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Tym samym uwzględniał tylko te elementy stanu wyższej konieczności, które wyłączały stosowanie określonych procedur przez starostę i organy kontroli ruchu drogowego i polegały na działaniu sprawcy w celu uchylenia bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia człowieka. Natomiast projekt wypracowany przez sejmową Komisję Administracji i Spraw Wewnętrznych poszerza zakres oddziaływania regulacji również na działanie mające na celu uchylenie niebezpieczeństwa grożącego innym dobrom, w tym np. mieniu - komentował dla prawodrogowe.pl sekretarz Zieliński.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Dla przypomnienia, na początku tego roku sejm przegłosował nowelizację ustawy, która wprowadza do prawa o ruchu drogowym stan tzw. „wyższej konieczności”. Daje to pole manewru funkcjonariuszom policji w sytuacji, kiedy przekroczenie prędkości (np. o 50 km/h w terenie zabudowanym) jest umotywowane chęcią ratowania zdrowia lub życia innej osoby.

Utrata prawa jazdy za prędkość 2018: Policjant zdecyduje czy stracisz prawo jazdy

Odbieranie prawa jazdy w terenie zabudowany niekonstytucyjne. Nie uwzględniało stanu wyższej konieczności

Źródło: prawodrogowe.pl

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
  • orzeł
    18 maja 2018 at 19:42

    Zebrał żniwa ten przepis. Cieszę się, że już od dawna mam yanosika, bo obawiam się, że przy niektórych absurdalnych ograniczeniach, które są w mojej okolicy, mógłbym złapać mandat…

  • ciacho
    18 maja 2018 at 21:47

    ja tez decyduje czy jade z Yanosikiem, sorry nie chce dostawać ani płacić mandatów