Za co motocyklista może stracić prawo jazdy?

Całkiem niedawno w Skuterowo.com pisaliśmy o coraz częstszych przypadkach odbierania praw jazdy polskim kierowcom – zarówno motocykli, jak i samochodów osobowych czy ciężarowych. W wielu przypadkach zasadność takiego postępowania policji jest dyskusyjna, jednak czy w tym przypadku również są wątpliwości?

Podkarpaccy Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 27-letniego motocyklistę, który aby uniknąć kontroli drogowej uciekał z prędkością 168 km/h. Kierowca jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie stosował się do znaków, nie miał również widocznej tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy za kilkukrotne spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Czy Waszym zdaniem zachowali się słusznie?

Ania Grzelak

Kobieta o nietypowej pasji. Mając trzynastkę na karku jeździła klasycznym Simsonem. W wieku 18 lat kupiła pierwsze 650 ccm. Jej garaż to cały przekrój segmentów od małego skutera, przez maxi Burgman po klasycznego nakeda.

Inne publikacje na ten temat:

5 opinii

  1. taka ucieczka to spore zagrożenie w ruchu więc i dobrze że zatrzymali mu uprawnienia bo to zwykły debil a nie motocyklista. Można jechać 200 i więcej ale na autostradzi jak nie ma ruchu :)

  2. Zostaw komentarz do… *Za co motocyklista może stracić prawo jazdy*

    Człeniu zalogowany jako H2SO4. Wyloguj tego gościa.

    Muszę się teraz już wylogować. Wybaczcie. Wybaczycie? OK. Jest gites.

  3. trzeba stosować kary cielesne jak w singapurze tj. za jazde po pijaku od ręki na maske portki w dół i jazda za 1pkt jeden bat następnym razem na myśl o odkręceniu manety w zabudowanym by go dupa szczypała :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button