Yamaha Tenere 700 World Raid 2018 to, niestety, nadal tylko koncept

Prędzej czy później Yamaha wprowadzi do oferty Tenere 700. Niestety, chyba jednak “później”. Zaprezentowana na targach EICMA Tenere 700 World Raid to nadal tylko koncept. 

W sumie to nie do końca wiem z czym zwleka Yamaha. Biorąc pod uwagę świetny odbiór konceptu T7 na całym świecie, oraz fakt, że i BMW i KTM mocno atakują w średniej klasie motocykli typu adventure, wydawałoby się, że nim wcześniej tym lepiej. Ale Yamaha ma najwyraźniej inne plany. Fakt, jest progres: w końcu przyznano, że T7 to w rzeczywistości Tenere 700 i, że jednostka napędowa to dwucylindrówka z MT-07.

Tenere 700 World Raid 2018 różni się od T7 ramą, która pochodzi właśnie z w/w MT-07, oraz silnikiem, który także pochodzi bezpośrednio z MT-07. Yamaha tłumaczy, że wszystkie podzespoły zostały wyprodukowane w sposób, który sprawi, że Tenere 700 będzie nadawało się do jazdy w najcięższym terenie.

Tenere 700 World Raid weźmie udział w ogólnoświatowej akcji Yamahy, w której jej przedstawiciele będą jeździć po przeróżnych państwach i pokazywać koncepcyjny model.

Na pocieszenie fotki:

 

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button