Aktualnie czytasz:
Yamaha Fazer FZS 600: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Yamaha Fazer FZS 600  to sportowy motocykl produkowany przez firmę Yamaha pomiędzy rokiem 1998 a 2004. Był to model poprzedzający motocykl Yamaha FZ6. Przez cały okres produkcji Yamaha Fazer FZS 600 przeszła szereg udoskonaleń i przeróbek. O zakończeniu jej produkcji zadecydowały zmiany prowadzone w 2004 roku w prawie europejskim dotyczące emisji spalin.

Yamaha Fazer FZS 600 był to motocykl typu naked bike. Była to maszyna z założenia uniwersalna i nastawiona na szerokie grono odbiorców. Model ten nadawał się świetnie do użytku miejskiego. Był zwinny, a jego stosunkowo niska masa w połączeniu z przyjemną mocą dawała duże pole manewru i idealne wpasowanie się w miejski ruch. Jeśli chodzi o poruszanie się w trasie to na krótkie trasy był to idealny motocykl, ale przy dłuższych i większych prędkościach zbyt mała owiewka mogła przeszkadzać.

Yamaha Fazer FZS 600 wyposażona była w silnik o pojemności skokowej 599 cm3. Chłodzony był cieczą. Silnik był rzędowy i posiadał cztery cylindry. Moc maksymalna silnika wynosiła 95 KM przy 11500 obrotów na minutę. Maksymalny moment obrotowy to 62 Nm dostępny przy 9500 obrotach na minutę.

Skrzynia biegów w tym modelu była sześciobiegowa. Sprzęgło było sterowane linką, co pozwalało na jego precyzyjną pracę.

 
Czytaj
REKLAMA

Kliknij i wygraj wyprawę po Ameryce z Motul

Weź udział w konkursie Motul i przeżyj niezapomnianą przygodę. Wygraj wyprawę motocyklową marzeń po Ameryce, wodoodporny plecak lub jeden z 500 zestawów Motul. Masz czas tylko do końca czerwca!

Yamaha Fazer FZS 600 była chętnie kupowana w salonach jako nowy motocykl. Ciekawostką jest fakt, że nadal stanowi jeden z najczęściej poszukiwanych modeli, pomimo obecności na rynku wyłącznie egzemplarzy używanych.

Yamaha Fazer FZS 600: Dane techniczne

Dane techniczne: Yamaha Fazer FZS 600
MarkaYamaha
ModelFazer FZS 600
Pojemność599 cm3
Silnikczterocylindrowy
Przeniesienie napęduŁańcuch
Moc maksymalna95 KM
Ilość miejsc2
Hamulec przód/tyłtarczowy/tarczowy
Rozruchelektryczne
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
67%
Interesujące
33%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%