Yamaha Fazer FZS 600: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Yamaha Fazer FZS 600  to sportowy motocykl produkowany przez firmę Yamaha pomiędzy rokiem 1998 a 2004. Był to model poprzedzający motocykl Yamaha FZ6. Przez cały okres produkcji Yamaha Fazer FZS 600 przeszła szereg udoskonaleń i przeróbek. O zakończeniu jej produkcji zadecydowały zmiany prowadzone w 2004 roku w prawie europejskim dotyczące emisji spalin.

Yamaha Fazer FZS 600 był to motocykl typu naked bike. Była to maszyna z założenia uniwersalna i nastawiona na szerokie grono odbiorców. Model ten nadawał się świetnie do użytku miejskiego. Był zwinny, a jego stosunkowo niska masa w połączeniu z przyjemną mocą dawała duże pole manewru i idealne wpasowanie się w miejski ruch. Jeśli chodzi o poruszanie się w trasie to na krótkie trasy był to idealny motocykl, ale przy dłuższych i większych prędkościach zbyt mała owiewka mogła przeszkadzać.

Yamaha Fazer FZS 600 wyposażona była w silnik o pojemności skokowej 599 cm3. Chłodzony był cieczą. Silnik był rzędowy i posiadał cztery cylindry. Moc maksymalna silnika wynosiła 95 KM przy 11500 obrotów na minutę. Maksymalny moment obrotowy to 62 Nm dostępny przy 9500 obrotach na minutę.

Skrzynia biegów w tym modelu była sześciobiegowa. Sprzęgło było sterowane linką, co pozwalało na jego precyzyjną pracę.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Yamaha Fazer FZS 600 była chętnie kupowana w salonach jako nowy motocykl. Ciekawostką jest fakt, że nadal stanowi jeden z najczęściej poszukiwanych modeli, pomimo obecności na rynku wyłącznie egzemplarzy używanych.

Yamaha Fazer FZS 600: Dane techniczne

Dane techniczne: Yamaha Fazer FZS 600
Marka Yamaha
Model Fazer FZS 600
Pojemność 599 cm3
Silnik czterocylindrowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 95 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy/tarczowy
Rozruch elektryczne

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button