Aktualnie czytasz:
SYM o planach na sezon 2011

SYM, marka wywodząca się Tajwanu pojawiła się na polskim rynku stosunkowo niedawno. Wedle obiegowej opinii w naszym kraju SYM cieszy się tak samo dobrym współczynnikiem przełożenia jakości do ceny co na przykład Kymco znane ze swej niezawodności. Przedstawiciela importera zapytaliśmy o plany na ten rok, jak również o nowości w ofercie podczas III ogólnopolskiej wystawy skuterów i motocykli w Warszawie.

Leszek: Marka SYM jest od niedawna w Polsce. Jest coraz bardziej rozpoznawalna. Jak myślisz dlaczego?

Robert Chmiel: Nie chciałbym tutaj mówić o przeszłości, o poprzednich dystrybutorach marki. Chciałbym się skupić na tym co my do tej pory zrobiliśmy. Mam nadzieję, że marka jest coraz bardziej rozpoznawalna i coraz lepiej postrzegana w Polsce przez klientów. Sieć dystrybucji się rozwija, staramy się działać dobrze marketingowo. Wydaję mi nam się, że robimy swoją robotę dobrze no i zaistniejemy na rynku w najbliższym czasie i będziemy rozpoznawalni.

Skuterowo.com: Wielu użytkowników Skuterowo.com chwali za jakość, za obsługę posprzedażną marki. Powiedz jaka jest generalnie różnica pomiędzy klasą chińską, a klasą SYM. Na czym polega ta różnica?

 
Czytaj
REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.

Robert Chmiel: Myślę, że pojazdy SYM’a zdecydowanie bardziej są przybliżone do pojazdów japońskich lub europejskich co podkreślają i testy bezpośrednie i długość użytkowania i żywotność po prostu tych sprzętów.

Leszek: Jak wygląda u was odsetek awaryjności takich pojazdów?

Robert Chmiel: Oj, tutaj musiałoby być pytanie do serwisu ale z tego co wiem klienci którzy nabyli pojazdy SYM’a w 95 % procentach są jak najbardziej zadowoleni i też pod względem bezawaryjności.

Skuterowo.com: Jakieś nowości się w tym roku pojawiły?

Robert Chmiel: Tak. Przedstawiliśmy w tym roku nowy model Jet 4 oraz przedłużany kład Quad Raider 600 wersja LE.

Skuterowo.com: Okej. Skupmy się na nowej ofercie w gamie skuterów.

Robert Chmiel: Aktualnie będziemy wprowadzać do sprzedaży model SYM Jet 4 czterosuwowy o pojemności do 50 cm. W połowie roku planujemy wprowadzić również GTS 300 i nowość GTS 400, który został zaprezentowany w Mediolanie w zeszłym roku.

Skuterowo.com: Życzę wam powodzenia w tym sezonie. Jak najwięcej sprzedanych pojazdów, jak najwięcej zadowolonych klientów. No i niech brać kupuję, niech brać się cieszy w takim razie. Dzięki śliczne.

Robert Chmiel: Dziękuję.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
13 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe timur
  10 listopada 2013 at 16:23

  Kurcze a ja kupiłem we wrześniu Syma :(.Może w końcu otworzą przedstawicielstwo z prawdziwego zdarzenia.

 • Zdjęcie profilowe spiewaczek1
  16 listopada 2014 at 19:28

  I co powiecie w tym temacie o serwisie Suma. Coś się ruszyło, jakieś zmiany. Jak z dostępem do części serwisowych?

 • Zdjęcie profilowe Padalec
  17 listopada 2014 at 13:32

  W Wawie trzy punkty serwisowe SYM-a
  ul. Modlińska 227, ul. Ordona 2, ul. Targowa 3
  Zamówić można praktycznie większość części – tyle że czas oczekiwania waha się od 3 dni do miesiąca (w zależności czy dana część jest w magazynie w Niemczech czy \”płynie\” z Tajwanu) Ceny części niestety potrafią rzucić na kolana 🙁