Sposób na wysokie ceny paliw? Oczywiście motocykl

Zakup motocykla 125 jest najlepszą alternatywą dla samochodu i komunikacji miejskiej

W skrócie
  • Motocykle klasy 125 to najlepszy obecnie sposób na walkę z drogą benzyną i dojazdami do pracy
  • Lekkie i przyjazne motocykle na prawko B to także świetny sposób na rozpoczęcie przygody i wkroczenie w świat motocyklowej wolności
  • Ekonomia i pragmatyzm, ale także pasja, nowe przygody i styl życia

Wjazd na stację paliwa jeszcze nigdy nie był tak przykrą koniecznością jak obecnie. Coraz więcej z użytkowników dróg zwraca uwagę na spalanie swojego pojazdu. To z kolei sprawia, że samochód coraz częściej trafia na listę nieuzasadnionych ekonomicznie środków transportu miejskiego. Jego miejsce za to, może z powodzeniem zająć niewielki i palący znikome ilości benzyny motocykl klasy 125.

Wydarzenia geopolityczne obecnie galopują, a ta dekada rozpoczęła się w wiekopomny sposób. Paraliżująca cały świat w wielu sektorach pandemia, galopująca inflacja, wojna taktyczna na Ukrainie oraz ta gospodarcza pomiędzy Rosją a krajami zachodu. Ceny paliw są w takich sytuacjach papierkiem lakmusowym nastrojów na światowych rynkach, prowadząc nas w sposób automatyczny do rozważań nad poszukiwaniem oszczędności. Alternatywą są w pewien sposób pojazdy elektryczne na które jeszcze do niedawna zdawała się zdecydowanie stawiać Europa, komunikacja miejska, pojazdy smart mobility, zakup roweru lub wreszcie motocykla. Przypomnijmy, że znowelizowana Ustawa o Kierujących Pojazdami daje możliwość bez żadnych dodatkowych wymagań podróżować motocyklami o pojemności do 125 ccm, posiadając w kieszeni jedynie prawo jazdy kategorii B od minimum 3 lat. To alternatywa, o której kierowcy samochodów często zapominają, a czasem nadal nie wiedzą. Alternatywa, która w kontekście poszukiwania oszczędności czasu oraz pieniędzy, jest w stanie bardzo szybko przynieść bardzo wymierne korzyści.

Motocykl 125 lekiem na całe zło

Oczywiście zakup nowego motocykla z tego segmentu wiąże się z pewnym wydatkiem. Jednak zwłaszcza teraz, ów wydatek może okazać się sprawdzoną inwestycją. Obecnie zakup przykładowego Junaka 121 to wydatek rzędu 7800 złotych. Nisko osadzony środek ciężkości oraz niewielka masa własna sprawiają, ze jest to jeden z najlepszych motocykli dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie jednośladów. Niska masa to nie tylko łatwość złapania biegłości w rzemiośle i ogarnialność, ale także, w połączeniu z nowoczesnym i prostym w obsłudze napędem, symboliczna konsumpcja rekordowo drogiego paliwa. 2.1 L/100 km oznacza koszt przejechania tego dystansu na poziomie około 15 zł. Patrząc z perspektywy kosztów amortyzacji nowego pojazdu wraz z kosztami użytkowania, taki jednoślad może stanowić lepsze rozwiązanie niż choćby zakup pojazdu elektrycznego. Do zalet należy dodać mobilność, niezależność od sieci ładowarek i szybkość obsługi.

Przeczytaj też:

Junak 121. Ile warty jest jeden z najtańszych motocykli 125 marki Junak?

Oszczędność nie tylko w portfelu

Kolejną, pragmatyczną zaletą będzie także oszczędność czasu. Motocykle niemal we wszystkich polskich miastach mogą korzystać z buspasów lub wykorzystywać przestrzeń, która dla samochodów nie jest dostępna w zatłoczonych miastach. Tyczy się to także miejsc parkingowych, których z każdym rokiem ubywa. Zwłaszcza tych bezpłatnych. Lekki motocykl 125 da Ci nie tylko swobodę poruszania się i sprawnego codziennego transportu bez stania w korkach i przesiadek, ale także możliwość zaparkowania niemalże zawsze tuż pod celem miejskiej podróży. Spokój ducha, brak pośpiechu i sama przyjemność z jazdy jednośladem to niewymierne, ale niemożliwe do pominięcia wartości dodane, jakie oferuje nowoczesny, lekki i przyjazny jednoślad klasy 125.

Od ekonomii do stylu życia

Każdy z motocykli 125 łączy także jeszcze jedna niemierzalna cecha – poczucie absolutnej wolności. Pojazd będący w mieście sposobem na ogromne usprawnienie i obniżenie kosztów dojazdów, w weekend pozostaje idealnym kompanem w czerpaniu radości z życia. Ten segment jednośladów pozwala podróżować po całej Polsce oraz wielu krajach Europy. Udowodniło to już wielu sympatyków marki Junak. Motocykl z nawet niewielkim silnikiem może odmienić jakość Twojego życia. Nowe przygody, nowe znajomości, nowe miejsca i nowy styl życia. Wszystko to i wiele więcej czeka na wyciągnięcie ręki. Od ekonomii i pragmatyzmu, po pasję, wolność i styl życia.

Przeczytaj też:

Junak M12 Cafe 125: ten motocykl na prawko B to na pewno cafe racer?

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button