Aktualnie czytasz:
Rzeszów: Będzie jeździć się lepiej
0

Skuterzystów z Rzeszowa czekają ciężkie miesiące. Miasto przystępuje do budowy Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego (RIST). Na RIST składają się cztery główne zadania:

– budowa systemu obszarowego sterowania ruchem

– usprawnienie komunikacji publicznej

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

– budowa platformy teleinformatycznej, łączącej wszystkie systemy,

– przebudowa 11 rzeszowskich skrzyżowań, aby mógł na nich zafunkcjonować system sterowania ruchem.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Systemem sterowania ruchem objętych zostanie ponad 50 rzeszowskich skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Autobusy komunikacji miejskiej, dojeżdżając do tych skrzyżowań, będą miały zielone światło. Przy najważniejszych ulicach ustawione będą tablice informacyjne, na których wyświetlane będą informacje dla kierowców, m.in. o utrudnieniach i objazdach.

W rzeszowskich autobusach zamontowane zostaną monitory, na których będą wyświetlane informacje m.in. na temat opóźnień autobusów w stosunku do planu. Tablice informacyjne pojawią się także na przystankach – wyświetlane będą na nich informacje np. o godzinach przyjazdów i odjazdów autobusów.

Koszt projektu to 87,4 mln zł.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
0%
0%
0%