Rzeszów: Będzie jeździć się lepiej

Skuterzystów z Rzeszowa czekają ciężkie miesiące. Miasto przystępuje do budowy Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego (RIST). Na RIST składają się cztery główne zadania:

- budowa systemu obszarowego sterowania ruchem

- usprawnienie komunikacji publicznej

- budowa platformy teleinformatycznej, łączącej wszystkie systemy,

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

- przebudowa 11 rzeszowskich skrzyżowań, aby mógł na nich zafunkcjonować system sterowania ruchem.

Systemem sterowania ruchem objętych zostanie ponad 50 rzeszowskich skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Autobusy komunikacji miejskiej, dojeżdżając do tych skrzyżowań, będą miały zielone światło. Przy najważniejszych ulicach ustawione będą tablice informacyjne, na których wyświetlane będą informacje dla kierowców, m.in. o utrudnieniach i objazdach.

W rzeszowskich autobusach zamontowane zostaną monitory, na których będą wyświetlane informacje m.in. na temat opóźnień autobusów w stosunku do planu. Tablice informacyjne pojawią się także na przystankach - wyświetlane będą na nich informacje np. o godzinach przyjazdów i odjazdów autobusów.

Koszt projektu to 87,4 mln zł.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button