Aktualnie czytasz:
Rusza Generalny Pomiar Ruchu. Będą nas nagrywać?
0

Rusza Generalny Pomiar Ruchu. Będą nas nagrywać?

autor: Przemysław Borkowski28 stycznia 2020

Na terenie całego ruszył Generalny Pomiar Ruchu. Jest on dokonywany na autostradach i drogach krajowych. Nagrania mają służyć do zadań związanych z zarządzaniem siecią drogową oraz planowania ich rozwoju. Co może się na nich znaleźć?

Pomiary tego typu dokonywane są co 5 lat, a ich wyniki są podstawowym źródłem informacji o parametrach ruchu drogowego w Polsce.
Jak podkreśla Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA, zebrane dane są wykorzystywane przez administrację dorgową do zadań związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i planowaniem sieci drogowej.

Wyniki zebrane podczas ostatniego GPR, który odbył się w 2015 roku, pozwoliły ustalić przyrost natężenia ruchu o 14 procent w stosunku do 2010 roku.
Wtedy najbardziej obciążonymi ruchem trasami były S8 w Warszawie, S86 na odcinku Katowice - Sosnowiec oraz A4 w Katowicach.
Obecnie możemy spodziewać się zwiększenia przyrostu natężenia, mimo powstania kilku nowych odcinków dróg krajowych i autostrad.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Pomiary odbywają się za pomocą wideorejestracji, co sprawia, że na nagraniach mogą zostać zarejestrowane dane osobowe, wizerunki, czy numery rejestracyjne pojazdów.
W kadrze nagrania może znaleźć się nie tylko droga, ale także pas drogowy i elementy z nim sąsiadujące. Jeździsz po kraju, lub mieszkasz blisko drogi krajowej? Możesz zostać nagrany.

Jak informuje GDDKiA, administratorem zarejestrowanych podczas Generalnego Pomiaru Ruchu danych osobowych jest generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad. W sprawach związanych z przetwarzaniem owych danych można kontaktować się z inspektorem ochrony danych: iod@gddkia.gov.pl

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

GDDKiA przypomina, że każdemu obywatelowi przysługuje prawo wniesienia skargi w związku z nagraniami GPR do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%