Rusza Generalny Pomiar Ruchu. Będą nas nagrywać?

Na terenie całego ruszył Generalny Pomiar Ruchu. Jest on dokonywany na autostradach i drogach krajowych. Nagrania mają służyć do zadań związanych z zarządzaniem siecią drogową oraz planowania ich rozwoju. Co może się na nich znaleźć?

Pomiary tego typu dokonywane są co 5 lat, a ich wyniki są podstawowym źródłem informacji o parametrach ruchu drogowego w Polsce.
Jak podkreśla Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA, zebrane dane są wykorzystywane przez administrację dorgową do zadań związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i planowaniem sieci drogowej.

Wyniki zebrane podczas ostatniego GPR, który odbył się w 2015 roku, pozwoliły ustalić przyrost natężenia ruchu o 14 procent w stosunku do 2010 roku.
Wtedy najbardziej obciążonymi ruchem trasami były S8 w Warszawie, S86 na odcinku Katowice - Sosnowiec oraz A4 w Katowicach.
Obecnie możemy spodziewać się zwiększenia przyrostu natężenia, mimo powstania kilku nowych odcinków dróg krajowych i autostrad.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Pomiary odbywają się za pomocą wideorejestracji, co sprawia, że na nagraniach mogą zostać zarejestrowane dane osobowe, wizerunki, czy numery rejestracyjne pojazdów.
W kadrze nagrania może znaleźć się nie tylko droga, ale także pas drogowy i elementy z nim sąsiadujące. Jeździsz po kraju, lub mieszkasz blisko drogi krajowej? Możesz zostać nagrany.

Jak informuje GDDKiA, administratorem zarejestrowanych podczas Generalnego Pomiaru Ruchu danych osobowych jest generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad. W sprawach związanych z przetwarzaniem owych danych można kontaktować się z inspektorem ochrony danych: [email protected]

GDDKiA przypomina, że każdemu obywatelowi przysługuje prawo wniesienia skargi w związku z nagraniami GPR do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

[trending]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button