Aktualnie czytasz:
Rusza Darmowa, Skuterowa Szkoła
7

To niesamowita okazja dla miłośników jazdy na skuterach z Warszawy! Aż 60 osób będzie miało szansę wziąć udział w 4 dniowym szkoleniu doskonalącym jazdę za zupełnie darmo! Jeśli masz od 13 do 18 lat, mieszkasz w Warszawie i masz skuter – przeczytaj koniecznie!

Już w niedzielę 4 sierpnia rusza Skuterowa szkółka – projekt Polskiego Stowarzyszenia Motocyklistów. Koledzy motocykliści postanowili tym razem pomyśleć o najmłodszych uczestnikach ruchu posiadających uprawnienia do jazdy na silnikowych dwóch kółkach. I jak wskazują statystyki policyjne – jest olbrzymia potrzeba takich szkoleń, ponieważ osoby z tej grupy wiekowej powodują najwięcej wypadków w ruchu drogowym wśród wszystkich użytkowników motocykli.
Pod fachowym okiem Tomka Kulika i innych instruktorów, kursanci będą podnosić swoje umiejętności jazdy, dowiedzą się jak samodzielnie serwisować podstawowe układy w swoim pojeździe, poćwiczą ratowanie innych na kursie z pierwszej pomocy, a także porozmawiają o bezpieczeństwie na drodze z przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego Stołecznej Policji.
Dzięki dofinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy zajęcia są dla ich uczestników zupełnie darmowe, a zdobyte tam umiejętności z całą pewnością bezcenne!

Aby zapisać się na szkolenie należy wejść na stronę www.skuterowaszkolka.pl, zapoznać się z zasadami szkoleń (przeczytać o tym, że kask, ochraniacze i wysokie twarde buty są obowiązkowe) i wysłać jak najszybciej maila zgłoszeniowego na adres: skuterowaszkolka@ewo.org.pl

Kolejne cykle szkoleniowe ruszają: 4 sierpnia, 11 sierpnia, 18 sierpnia
Kto pierwszy ten lepszy! Decyduje kolejność zgłoszeń.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Pomimo popularyzacji motorowerów i skuterów jako środków transportów wciąż brakuje zorganizowanych zajęć dla młodzieży umożliwiających pogłębianie wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz poprawiających ich technikę jazdy. Po ukończeniu podstawowego kursu na kategorię AM(karta motorowerowa) świadomość zagrożeń na drodze jest nadal niewielka, a gdy już dochodzi do tragicznych skutków uczestnicy ruchu drogowego często nie potrafią lub obawiają się podjąć odpowiednich działania przed przyjazdem służb.

Zgodnie z danymi z Centralnej Ewidencji Pojazdów oraz danych zgromadzonych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego w roku 2012 zarejestrowano ogółem 78 136 nowych i używanych motorowerów.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Według informacji Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w roku 2012 na polskich drogach motorowerzyści uczestniczyli w 2036 wypadkach, a przyczynili się do powstania 903 wypadków, w których zginęło 49 osób, a 985 doznało obrażeń ciała.

Najczęstszymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motorowerzystów było:
niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – 318 wypadków,
nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu – 191 wypadków,
nieprawidłowy manewr skrętu – 76 wypadków.

Z analizy wieku sprawców - motorowerzystów wynika, że największe zagrożenie powodują osoby w grupie wiekowej 15-17 lat, byli oni sprawcami 217 wypadków (24% ogółu wypadków spowodowanych przez tę grupę uczestników ruchu), zginęło w nich 9 osób (18,4%), a 249 zostało rannych (25,3%).

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe matys187
  31 lipca 2013 at 00:29

  Sam bardzo chętnie bym poszedł na takie coś, ale do Warszawy mam trochę kilometrów.

 • Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  31 lipca 2013 at 16:01

  A ja mieszkam w Warszawie ale za stary jestem.

 • Zdjęcie profilowe Mikulek
  1 sierpnia 2013 at 16:53

  No i dlaczego znowu warszawa ?? Dlaczego nie może być czegoś tego w całej Polsce ??

 • Zdjęcie profilowe
  1 sierpnia 2013 at 17:21

  Znajdź pasjonatów którzy zrobią to za free lub sponsora, który za to zapłaci i zorganizuj coś takiego w całej Polsce, albo choć u siebie lokalnie – powodzenia.

 • Zdjęcie profilowe Mikulek
  2 sierpnia 2013 at 23:47

  Już się nie wypowiadam bo doszło do mnie to że to nie PRL gdzie wszystko robiło się dla ludzi a nie dla pieniędzy…

 • Zdjęcie profilowe
  3 sierpnia 2013 at 07:21

  Najlepiej czekać aż pod nos coś dostaniesz, zamiast ruszyć tyłek i samemu coś zrobić, choćby do tej Warszawy pojechać na wycieczkę i przy okazji skorzystać z darmowej szkoły. Uwielbiam takich ludzi… tylko psioczą, samemu nic od siebie nie dając.

 • Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  3 sierpnia 2013 at 09:16

  Prl jest cały czas tylko teraz to się nazywa RP. Ten sam produkt (może trochę bardziej zepsuty) tylko opakowanie inne.

  Ja uważam, że najlepszą szkołą jazdy są pizzerie, kurierki, rozwożenie poczty itp. Można zdobyć dużo doświadczeń – nie tylko z nauki jazdy – i jeszcze Wam za to zapłacą.