Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy A i przepisy 2020: Jakie zmiany czekają nas w nowym sezonie?
0

Rok 2020 jak zwykle obfituje w wiele zmian. Za chwilę rusza nowy sezon, w którym na wszystkich motocyklistów czekać będą dosyć istotne zmiany w przepisach. Na co warto się zatem przygotować?

Zacznijmy od zmian w obowiązkach nałożonych na policjantów: Każda kontrola pojazdu, poza porannymi akcjami sprawdzającymi trzeźwość, będzie miała dodatkowy i obligatoryjny punkt. Jest nim kontrola stanu przebiegu w pojeździe i przekazanie danych do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Wszystko po to, by weryfikować stan liczników, których „przekręcanie”, lub jakakolwiek ingerencja w ich konstrukcje jest od niedawna przestępstwem z poważnymi konsekwencjami.

Kolejną ze zmian ma być rozszerzenie konsekwencji przekroczenia dozwolonej prędkości o 50 km/h również na drogi poza terenem zabudowanym. Do tej pory surowe kary obowiązywały tylko w miastach i wioskach. Ma to zapobiec nagminnym wykroczeniom również na drogach pozamiejskich.
Zmiany obejmą także egzaminy na prawo jazdy. Nie zmienią się co prawda same sposoby przeprowadzania egzaminów teoretycznych i praktycznych oraz ich zakres, ale zmieni się maksymalna ilość sprawdzianów wykonanych przez egzaminatora – 1 na godzinę, czyli 8 w ciągu dnia.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Ten zabieg ma podnieść komfort pracy oraz wpłynąć na zmniejszenie stresu osób egzaminowanych, które nie będą już teraz denerwować się, czekając na swoją kolej w długiej kolejce.
Nie zmieniają się za to przepisy związane z konsekwencjami jakie czekają na tych, którzy jeżdżą bez uprawnień. Szacuje się, że nawet co piąty użytkownik jednośladu porusza się na nim bez wymaganego prawa jazdy, więc nikogo nie zdziwi fakt, gdy kary za takie przewinienie zostaną w niedługim czasie zaostrzone.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
40%
60%