Prawko w telefonie? Elektroniczne prawo jazdy jeszcze w tym roku

E-usługi znajdują coraz więcej zastosowań. Jednym z nich ma być elektroniczne prawo jazdy, które będziemy mogli przechowywać w telefonie.

Jak poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji, w 2020 roku zostaną wprowadzone nowe e-usługi adresowane do kierowców. Wśród nich widnieje m.in. prawo jazdy w telefonie. Jak przekonuje w wystosowanym komunikacie minister cyfryzacji Marek Zagórski, e-usługi mogą znacznie ułatwić życie wszystkim korzystającym z Internetu. Usługi oparte są o tzw. Profil Zaufany, z którego obecnie korzysta już prawie 5 milionów Polaków.

Kierowcy to właśnie jedna z grup, które najchętniej i najczęściej korzystają z cyfrowych usług. Rekordową z nich jest e-usługa umożliwiająca sprawdzenie historii pojazdu – w 2019 roku skorzystano z niej prawie 130 milionów razy. 2020 rok może okazać się przełomowym w historii profilu zaufanego, a prawo jazdy w telefonie, to tylko jedno z udogodnień jakie ma zapewnić mobilny Internet oraz Profil Zaufany.

Więcej o e-usługach można dowiedzieć się ze strony ministerstwa: www.gov.pl/web/cyfryzacja

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button