Prawko w telefonie? Elektroniczne prawo jazdy jeszcze w tym roku

E-usługi znajdują coraz więcej zastosowań. Jednym z nich ma być elektroniczne prawo jazdy, które będziemy mogli przechowywać w telefonie.

Jak poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji, w 2020 roku zostaną wprowadzone nowe e-usługi adresowane do kierowców. Wśród nich widnieje m.in. prawo jazdy w telefonie. Jak przekonuje w wystosowanym komunikacie minister cyfryzacji Marek Zagórski, e-usługi mogą znacznie ułatwić życie wszystkim korzystającym z Internetu. Usługi oparte są o tzw. Profil Zaufany, z którego obecnie korzysta już prawie 5 milionów Polaków.

Kierowcy to właśnie jedna z grup, które najchętniej i najczęściej korzystają z cyfrowych usług. Rekordową z nich jest e-usługa umożliwiająca sprawdzenie historii pojazdu – w 2019 roku skorzystano z niej prawie 130 milionów razy. 2020 rok może okazać się przełomowym w historii profilu zaufanego, a prawo jazdy w telefonie, to tylko jedno z udogodnień jakie ma zapewnić mobilny Internet oraz Profil Zaufany.

Więcej o e-usługach można dowiedzieć się ze strony ministerstwa: www.gov.pl/web/cyfryzacja

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button