Aktualnie czytasz:
Prawko w telefonie? Elektroniczne prawo jazdy jeszcze w tym roku
0

Prawko w telefonie? Elektroniczne prawo jazdy jeszcze w tym roku

autor: Piotr Ganczarski9 stycznia 2020
 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

E-usługi znajdują coraz więcej zastosowań. Jednym z nich ma być elektroniczne prawo jazdy, które będziemy mogli przechowywać w telefonie.

Jak poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji, w 2020 roku zostaną wprowadzone nowe e-usługi adresowane do kierowców. Wśród nich widnieje m.in. prawo jazdy w telefonie. Jak przekonuje w wystosowanym komunikacie minister cyfryzacji Marek Zagórski, e-usługi mogą znacznie ułatwić życie wszystkim korzystającym z Internetu. Usługi oparte są o tzw. Profil Zaufany, z którego obecnie korzysta już prawie 5 milionów Polaków.

Kierowcy to właśnie jedna z grup, które najchętniej i najczęściej korzystają z cyfrowych usług. Rekordową z nich jest e-usługa umożliwiająca sprawdzenie historii pojazdu – w 2019 roku skorzystano z niej prawie 130 milionów razy. 2020 rok może okazać się przełomowym w historii profilu zaufanego, a prawo jazdy w telefonie, to tylko jedno z udogodnień jakie ma zapewnić mobilny Internet oraz Profil Zaufany.

Więcej o e-usługach można dowiedzieć się ze strony ministerstwa: www.gov.pl/web/cyfryzacja

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%