Opłata za przegląd techniczny 2018 będzie wyższa? Stowarzyszenie diagnostów apeluje od podwyżki

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego pismo ws. podwyżki opłaty za przegląd techniczny. Diagności argumentują, że cena nie zmieniła się od 14 lat. 

Mimo, że nie podano konkretnych sum, stowarzyszenie diagnostów apeluje od powyższenie ustalanej na szczeblu legislacyjnym opłaty za przegląd techniczny. Obecnie dla samochodu osobowego wynosi ona 98 zł, a za motocykl 62 zł. Diagności całkiem słusznie zauważają, że od 14 lat w cenniku opłat za przegląd techniczny nic się nie zmieniło, mimo np. podwyżki podatku VAT z 2011 roku. Sugeruje się, że koszty prowadzenia samej działalności wzrosły nawet o 70%.

ZOBACZ TAKŻE: Dziś możesz mieć problem z przeglądem technicznym i rejestracją pojazdu

Jaką cenę mogłyby mieć przeglądy techniczne po ewentualnych zmianach? 150 zł za przegląd techniczny auta osobowego i ok. 100 zł za przegląd motocykla – takie sumy proponowano kilka lat temu i wydaje się, że takie mogą zostać zaproponowane teraz.

Źródło: motofakty.pl, PISKP

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

  1. 1.Ile jest pojazdów zarejestrowanych teraz a 14 lat temu?
    2.Czy stacje bankrutują?
    3.Stacja powinna świadczyć usługi dodatkowe: naprawy, mycie, wymiany opon itd.

  2. ZAPOMINALSCY słono zapłacą za nie stawienie się na przegląd. Mogli PAMIĘTAĆ zanim kupuli jakiegoś złoma że remont może potrwać parę lat, a na przegląd czym pojedzie? Rozkręcony na części w bagażniku? Na drugi raz taki jeden z drugim ZAPOMINALSKI DELIKWENT będzie pamiętał, że motocykl/samochód to się kupuje w salonie sprzedaży nówka sztuka, wtedy nie powinno być problemu z przeglądem. A tak to za swoje GAPIOSTWO i ZAPOMINALSTWO zapłacicie dwa razy!!! niech to będzie przestroga dla innych hobbystów i restauratorów, lepiej poszukajcie sobie innego hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button