Aktualnie czytasz:
Opłata za przegląd techniczny 2018 będzie wyższa? Stowarzyszenie diagnostów apeluje od podwyżki
2

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego pismo ws. podwyżki opłaty za przegląd techniczny. Diagności argumentują, że cena nie zmieniła się od 14 lat. 

Mimo, że nie podano konkretnych sum, stowarzyszenie diagnostów apeluje od powyższenie ustalanej na szczeblu legislacyjnym opłaty za przegląd techniczny. Obecnie dla samochodu osobowego wynosi ona 98 zł, a za motocykl 62 zł. Diagności całkiem słusznie zauważają, że od 14 lat w cenniku opłat za przegląd techniczny nic się nie zmieniło, mimo np. podwyżki podatku VAT z 2011 roku. Sugeruje się, że koszty prowadzenia samej działalności wzrosły nawet o 70%.

ZOBACZ TAKŻE: Dziś możesz mieć problem z przeglądem technicznym i rejestracją pojazdu

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Jaką cenę mogłyby mieć przeglądy techniczne po ewentualnych zmianach? 150 zł za przegląd techniczny auta osobowego i ok. 100 zł za przegląd motocykla – takie sumy proponowano kilka lat temu i wydaje się, że takie mogą zostać zaproponowane teraz.

Źródło: motofakty.pl, PISKP

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
33%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • das
  9 lutego 2018 at 10:37

  1.Ile jest pojazdów zarejestrowanych teraz a 14 lat temu?
  2.Czy stacje bankrutują?
  3.Stacja powinna świadczyć usługi dodatkowe: naprawy, mycie, wymiany opon itd.

 • Janusz
  5 kwietnia 2018 at 16:33

  ZAPOMINALSCY słono zapłacą za nie stawienie się na przegląd. Mogli PAMIĘTAĆ zanim kupuli jakiegoś złoma że remont może potrwać parę lat, a na przegląd czym pojedzie? Rozkręcony na części w bagażniku? Na drugi raz taki jeden z drugim ZAPOMINALSKI DELIKWENT będzie pamiętał, że motocykl/samochód to się kupuje w salonie sprzedaży nówka sztuka, wtedy nie powinno być problemu z przeglądem. A tak to za swoje GAPIOSTWO i ZAPOMINALSTWO zapłacicie dwa razy!!! niech to będzie przestroga dla innych hobbystów i restauratorów, lepiej poszukajcie sobie innego hobby.