Aktualnie czytasz:
Ograniczenie prędkości do 30 km/h poprawia bezpieczeństwo? Niestety nie

Ograniczenie prędkości do 30 km/h poprawia bezpieczeństwo? Niestety nie

autor: Przemysław Borkowski28 czerwca 2018

Strefy ograniczenia prędkości nie poprawiają bezpieczeństwa na drodze. Do takich wniosków doszło hrabstwo Hampshire, które wycofało się z programu wprowadzania tego typu ograniczeń prędkości.

Kolejne brytyjskie hrabstwo wycofuje się z programu wprowadzania stref ograniczenia prędkości do 30 km/h. Okazuje się, że to rozwiązanie to jest nieskutecznie i nie poprawia bezpieczeństwa na drodze. 

Nie ma dowodów na korzyści w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drodze w porównaniu z obserwowanymi dla całej sieci drogowej utrzymywanej przez rada hrabstwa - pisał w cytowanym przez brd24.pl raporcie przedstawiciel rady hrabstwa Hampshire.

Tylko w 4. z 14. stref kierowcy rzeczywiście zwolnili. W pozostałych nie przestrzegali ograniczenia do 30 km/h. Program prowadzono od 2012 roku. 

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

W innym brytyjskim hrabstwie, Somerset, po ustanowieniu 17. taki stref bezpieczeństwo nie tylko się nie poprawiło, ale pogorszyło - zanotowano wzrost wypadków i wzrost liczby ofiar śmiertelnych.

Łukasz Zboralski z brd24.pl zauważa, że w Wielkiej Brytanii nie prowadzi się tzw. „rutynowych kontroli” policji. Prędkość sprawdza się w określonych miejscach. Z tego powodu ustanowienie stref było postawieniem znaku, który użytkownicy dróg szybko przestali przestrzegać.

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Podobnie sytuacja ma się oczywiście w Polsce, gdzie - mimo poważnych konsekwencji, kontroli policji, nieoznakowanych radiowozów itp. - znaki nieprzesadnie kogokolwiek przejmują. 

Źródło: brd24.pl

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
1 Komentarze
  • Mateusz
    28 czerwca 2018 at 17:40

    „że to rozwiązanie to jest nieskutecznie”dwa razy to, nieskuteczne
    „po ustanowieniu 17. taki stref” takich
    „było postawieniem znaku, który użytkownicy” którego

Podziel się opinią

lub