Aktualnie czytasz:
Odbieranie praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h: Sejm za zmianami przepisów 2015
0

Sejm przegłosował i skierował do Senatu rządowy projekt zaostrzający obecne przepisy. Nowe przepisy wejdą w życie najprawdopodobniej w połowie 2015 roku. Dotkną one kierowców samochodów i motocykli, którzy w terenie zabudowanym przekroczą prędkość o więcej, niż 50 km/h.

Za nowelizacją m.in. Kodeksu karnego oraz Prawa o ruchu drogowym głosowało 286 posłów, przeciw było czterech, zaś 152 wstrzymało się od głosu. Inicjatorem zmian było MSWiA, a swoje poparcie od samego początku podkreślała koalicja rządowa, przez co rezultat dalszej legislacji jest niemal pewny.

Policjant w przypadku ujawnienia przekroczenia prędkości o więcej, niż 50 km/h odbierze kierującemu prawo jazdy za pokwitowaniem.

– po pkt 1 dodaje się pkt 1a w brzmieniu:
„1a) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:
a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (…)

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

– Treść przegłosowanej przez Sejm nowelizacji

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Będzie to obligatoryjna czynność każdego funkcjonariusza. Uprawnienia zostaną wstrzymane na 3 miesiące kalendarzowe. Jeśli w tym czasie kierowca pojawi się za kierownicą wówczas kara zostanie przedłużona o kolejne 6 miesięcy.

Sejm pracuje również nad zaostrzeniem kar za jazdę bez prawa jazdy (wysokie mandaty i kary więzienia).

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%