Aktualnie czytasz:
Odbieranie praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h: Sejm za zmianami przepisów 2015
0

Sejm przegłosował i skierował do Senatu rządowy projekt zaostrzający obecne przepisy. Nowe przepisy wejdą w życie najprawdopodobniej w połowie 2015 roku. Dotkną one kierowców samochodów i motocykli, którzy w terenie zabudowanym przekroczą prędkość o więcej, niż 50 km/h.

Za nowelizacją m.in. Kodeksu karnego oraz Prawa o ruchu drogowym głosowało 286 posłów, przeciw było czterech, zaś 152 wstrzymało się od głosu. Inicjatorem zmian było MSWiA, a swoje poparcie od samego początku podkreślała koalicja rządowa, przez co rezultat dalszej legislacji jest niemal pewny.

Policjant w przypadku ujawnienia przekroczenia prędkości o więcej, niż 50 km/h odbierze kierującemu prawo jazdy za pokwitowaniem.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

– po pkt 1 dodaje się pkt 1a w brzmieniu:
„1a) zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:
a) kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (…)

– Treść przegłosowanej przez Sejm nowelizacji

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Będzie to obligatoryjna czynność każdego funkcjonariusza. Uprawnienia zostaną wstrzymane na 3 miesiące kalendarzowe. Jeśli w tym czasie kierowca pojawi się za kierownicą wówczas kara zostanie przedłużona o kolejne 6 miesięcy.

Sejm pracuje również nad zaostrzeniem kar za jazdę bez prawa jazdy (wysokie mandaty i kary więzienia).

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%