Aktualnie czytasz:
Obok opłaty emisyjnej pojawi się opłata jakościowa. Zapłacimy więcej za badanie techniczne
0

Obok opłaty emisyjnej pojawi się opłata jakościowa. Zapłacimy więcej za badanie techniczne

autor: Przemysław Borkowski3 lipca 2018

Kolejny krok w stronę jeszcze większego opodatkowania kierowców. Obok opłaty emisyjnej (zwanej także opłatą paliwową), pojawi się opłata jakościowa dzięki której zapłacimy więcej za badanie techniczne.

Stowarzyszenie polskich diagnostów, niebezpodstawnie, narzekało na fakt, że ceny przeglądów technicznych od kilku lat nie zostały podniesione (a są regulowane legislacyjnie). Na domiar złego rząd planował wprowadzenie tzw. opłaty jakościowej, która miałaby być doliczona do ceny przeglądu po stronie diagnostów właśnie.

Zmieniono jednak plan. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, opłata jakościowa nałożona – uwaga – w celu „realizacji zadań związanych z nowym systemem wysokiej jakości badań technicznych pojazdów”, będę uderzała bezpośrednio w kierowców. 

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Ministerstwo Infrastruktury mówi, że cena badania technicznego nie podniesie się. Rzeczywiście – zapłacimy standardową stawkę za badanie techniczne + obowiązkową opłatę jakościową. Brawo ministerstwo…

Ile wyniesie opłata? W teorii to tylko 4 zł ekstra. Pomnóżmy jednak 4 zł przez liczbę zarejestrowanych w Polsce aut, która sięga 30 mln (stan na czerwiec 2017). Wynik to 120 mln złotych w budżecie ekstra. Od tak, na drobne wydatki.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Np. takie wydatki jak 70 000 zł na paliwo dla posła Olszówki, jak na „walkę ze smogiem” gdzie walczy się z kierowcami samochodów, a nie generującymi smog systemami cieplnymi. 120 mln złotych ekstra na programy socjalne i rozdawnictwo. Brawo raz jeszcze.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
14%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
10%