Oblejesz egzamin na prawo jazdy? Nic się nie stało! Szykują się spore zmiany

Minister Adamczyk w wywiadzie dla RMF FM tłumaczył jak wyglądać mają zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jednym z pomysłów jest możliwość kontynuowania jazd nawet po oblaniu egzaminu.

Ministerstwo Infrastruktury planuje wprowadzenie zmian w sposobie egzaminowania przyszłych kierowców. Całość nakierowana na poprawienie bezpieczeństwa na drogach, ale też zmianę systemu - nowy miałby nie nabijać kiesy WORD-ów. W zamian za to na egzaminach zarobi wojewoda.

Dlaczego? W ramach zmian egzaminatorzy, obecnie pracownicy WORD-ów, zostaliby zatrudnieni przez wojewodę. Do WORD-ów przyjeżdżali by tylko na czas egzaminu, na podstawie specjalnych umów podpisanych z WORD-ami. W ten sposób egzaminatorzy staliby się urzędnikami.

Minister Adamczyk argumentuje, że dzięki temu skończyłoby się „zarabianie” na oblanych egzaminach. W jego słowach: „Jedynym zagrożeniem dla WORD-ów może być to, że tych poprawkowych egzaminów będzie zdecydowanie mniej”.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Dla egzaminowanych zmianą ma być możliwość dokończenia jazdy po oblaniu egzaminu. Na placu - dokończenia manewrów, a w mieście dokończenia jazdy po egzaminacyjnej trasie. 

Źródło: RMF24.pl

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Inne publikacje na ten temat:

5 opinii

  1. mi nie dawali jeździć dalej po oblaniu tylko żeby podjechać pod miejsce wyjazdu i się rozebrac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button