Aktualnie czytasz:
Nowe motocykle w łódzkim pogotowiu: Z motoambulansem będzie szybciej i sprawniej
0

O powodzeniu akcji ratunkowej czasem decydują sekundy. Dlatego tak ważną kwestią jest jak najszybsze przybycie na miejsce ekipy pogotowia. Dzięki motocyklom, zwłaszcza w godzinach szczytu, dojazd na miejsce zdarzenia może okazać się o wiele bardziej sprawny.

Z tego faktu doskonale zdają sobie sprawę włodarze miasta Łodzi, dlatego w budżecie na 2020 rok przewidzieli 200 tys. zł na zakup dwóch motocykli dla Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego.
Przetarg już został rozstrzygnięty, wiemy także jakie motocykle zamienią się w ambulanse. Będą to Hondy CRF 1100 L Africa Twin. Maszyna klasy Adventure wydaje się być idealną do tego celu. Wysokie zawieszenie poprawia mobilność i skuteczność przedzierania się przez miejskie przeszkody, a pozycja za kierownicą zapewnia dobry wgląd w sytuację na drodze.

Motoambulanse będą oklejone barwami pojazdu uprzywilejowanego, Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz logiem WSRM i Miasta Łodzi. Na dodatkowym wyposażeniu motocykli znajdą sygnały dźwiękowe i odpowiednie oświetlenie, system łączności, lokalizator GPS, defibrylator, kołnierz ortopedyczny oraz respirator. Zadaniem poruszających się na motocyklach ratowników jest jak najszybsze przybycie na miejsce zdarzenia i podjęcie niezbędnych działań ratunkowych do czasu  przybycia karetki.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%