Nowe motocykle w łódzkim pogotowiu: Z motoambulansem będzie szybciej i sprawniej

O powodzeniu akcji ratunkowej czasem decydują sekundy. Dlatego tak ważną kwestią jest jak najszybsze przybycie na miejsce ekipy pogotowia. Dzięki motocyklom, zwłaszcza w godzinach szczytu, dojazd na miejsce zdarzenia może okazać się o wiele bardziej sprawny.

Z tego faktu doskonale zdają sobie sprawę włodarze miasta Łodzi, dlatego w budżecie na 2020 rok przewidzieli 200 tys. zł na zakup dwóch motocykli dla Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego.
Przetarg już został rozstrzygnięty, wiemy także jakie motocykle zamienią się w ambulanse. Będą to Hondy CRF 1100 L Africa Twin. Maszyna klasy Adventure wydaje się być idealną do tego celu. Wysokie zawieszenie poprawia mobilność i skuteczność przedzierania się przez miejskie przeszkody, a pozycja za kierownicą zapewnia dobry wgląd w sytuację na drodze.

Motoambulanse będą oklejone barwami pojazdu uprzywilejowanego, Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz logiem WSRM i Miasta Łodzi. Na dodatkowym wyposażeniu motocykli znajdą sygnały dźwiękowe i odpowiednie oświetlenie, system łączności, lokalizator GPS, defibrylator, kołnierz ortopedyczny oraz respirator. Zadaniem poruszających się na motocyklach ratowników jest jak najszybsze przybycie na miejsce zdarzenia i podjęcie niezbędnych działań ratunkowych do czasu  przybycia karetki.

 

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

[trending]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button