Aktualnie czytasz:
Nowe motocykle w łódzkim pogotowiu: Z motoambulansem będzie szybciej i sprawniej
0

O powodzeniu akcji ratunkowej czasem decydują sekundy. Dlatego tak ważną kwestią jest jak najszybsze przybycie na miejsce ekipy pogotowia. Dzięki motocyklom, zwłaszcza w godzinach szczytu, dojazd na miejsce zdarzenia może okazać się o wiele bardziej sprawny.

Z tego faktu doskonale zdają sobie sprawę włodarze miasta Łodzi, dlatego w budżecie na 2020 rok przewidzieli 200 tys. zł na zakup dwóch motocykli dla Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego.
Przetarg już został rozstrzygnięty, wiemy także jakie motocykle zamienią się w ambulanse. Będą to Hondy CRF 1100 L Africa Twin. Maszyna klasy Adventure wydaje się być idealną do tego celu. Wysokie zawieszenie poprawia mobilność i skuteczność przedzierania się przez miejskie przeszkody, a pozycja za kierownicą zapewnia dobry wgląd w sytuację na drodze.

Motoambulanse będą oklejone barwami pojazdu uprzywilejowanego, Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz logiem WSRM i Miasta Łodzi. Na dodatkowym wyposażeniu motocykli znajdą sygnały dźwiękowe i odpowiednie oświetlenie, system łączności, lokalizator GPS, defibrylator, kołnierz ortopedyczny oraz respirator. Zadaniem poruszających się na motocyklach ratowników jest jak najszybsze przybycie na miejsce zdarzenia i podjęcie niezbędnych działań ratunkowych do czasu  przybycia karetki.

 

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%