Aktualnie czytasz:
Motoambulans wraca na dyżury w Łódzkim Pogotowiu
Informacja Prasowa
0

8 kwietnia w Strykowie kolejny sezon pracy rozpoczyna motoambulans Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska, który w ramach współpracy z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w Łodzi będzie wspierał pracę karetek w rejonie węzła autostradowego A1/A2. To już drugi sezon współpracy, dzięki której pomoc dociera szybciej.

Motoambulans stacjonujący w Strykowie ma możliwość szybkiego udzielenia pomocy osobom rannym na obu autostradach. Wobec piętrzących się korków i kłopotów z utworzeniem „korytarza życia” ratownik na motocyklu dociera do poszkodowanych szybciej niż karetka – Adam Stępka, rzecznik WSRM w Łodzi.

Motocykl ratunkowy wyposażony jest w automatyczny defibrylator zewnętrzny, zestaw do tlenoterapii, zestaw opatrunków oraz podstawowe przyrządy do unieruchomienia odcinka szyjnego kręgosłupa. Ratownik poruszający się motocyklem ma możliwość szybkiego udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz stabilizacji stanu poszkodowanego do czasu przybycia karetki.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Czas dotarcia motoambulansu jest o połowę krótszy niż tradycyjnej karetki.

Innowacyjność i współpraca mają moc

Projekt „Motoambulans w Pogotowiu” to przykład innowacyjnej współpracy, która w sytuacji braku mowy o motoambulansach w Ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym pozwala wykorzystać motocykle ratunkowe w służbie Pogotowia niezależnie od finansowych możliwości lokalnych władz. Za wyposażenie i utrzymanie motocykla odpowiedzialna jest Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska, która środki finansowe pozyskuje od darczyńców i sponsorów chcących wspierać ratowanie zdrowia i życia. Dyżury na motoambulansie pełnią nieodpłatnie ratownicy – wolontariusze Fundacji.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łodzi już w poprzednim sezonie udowodniła, jak dobrze potrafi zorganizować pracę motoambulansu, aby zoptymalizować jego efektywność. Ogromna wiedza, doświadczenie i zaangażowanie WSRM w Łodzi pozwalają dysponować motocykl ratunkowy wszędzie tam, gdzie jest on potrzebny, i w razie potrzeby zmieniać miejsce stacjonowania motoambulansu.

Kolejne motocykle ratunkowe już wkrótce

Potrzeba wykorzystania motoambulansu jako wsparcia pracy Pogotowia Ratunkowego jest ogromna. Drugi motoambulans Fundacji wyruszy w tym roku do pracy w woj. śląskim, toczą się również rozmowy z kolejnymi jednostkami.

Wiemy, jak ważna jest szybka pomoc, dlatego codziennie pracujemy nad znalezieniem finansowania na kolejne motocykle ratunkowe. Utrzymanie motocykla to około 35 tysięcy złotych na sezon na każdy z motoambulansów. Do końca nie mieliśmy pewności, czy uda nam się zagwarantować pracę dwóch już wdrożonych motocykli, jednak dzięki zaangażowaniu darczyńców i sponsorów wiemy, że motoambulans w Łodzi będzie do dyspozycji aż do października. Wciąż zbieramy środki na utrzymanie i wdrożenie pozostałych motocykli – Emilia Ornat, prezes Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska.

Więcej informacji:
https://wsrm.lodz.pl/
http://www.ratownictwomotocyklowe.pl/
https://www.facebook.com/ratownictwomotocyklowe/
https://www.instagram.com/motofrmp/

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%