WRWR 2019 – Międzynarodowy Kobiecy Rajd Motocyklowy. Start już 11-13 kwietnia

Oficjalne rozpoczęcie Wiosny już za nami, Marzanna utopiona, a to oznacza jedno: sezon motocyklowy 2019 rozpoczął się już na dobre! Przed nami motocyklistami wiele imprez inaugurujących początek sezonu, a wśród nich duża inicjatywa międzynarodowa. 11-13 kwietnia będzie okazja, aby zrobić coś ekstra z kobietami motocyklistkami z całego świata!

Dziewczyny z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych organizują MiędzynarodowyKobiecy Rajd Motocyklowy – WRWR 2019. Celem jest przejechanie w sztafecie dookoła świata przezponad 100 państw.

Motocyklistki z poszczególnych państw jadą swój kawałek rajdu i przekazują honorową pałeczkę. Akcja ma na celu promocję kobiecej strony motocykli, integrację kobiet z całego świata, rozbudzenie chęci przygody, a także ukazanie przemysłowi motoryzacyjnemu, że zainteresowanie motocyklami wśród kobiet nieustannie rośnie.

Zespół WRWR oraz polskie Ambasadorki z grupy motocyklowej Łódki na Kołach zapraszają do zabawy i do wspólnej jazdy na dwóch kołach, by pokazać, że kobiety też mają głos! Pełny opis Rajdu i zasady uczestnictwa znajdziecie na stronie https://womenridersworldrelay.com

Oficjalne rozpoczęcie Rajdu miało miejsce 9 marca w The Ace Cafe w Londynie. Od tego czasu motocyklistki Strażniczki przejechały przez Francję, Portugali oraz Hiszpanię. Polski przejazd odbędzie się 11-14 kwietnia, trasa rozpoczyna się w Piwnicznej Zdrój i wiedzie przez Sandomierz oraz Łódź, gdzie wspólnie z innymi motocyklistkami oficjalnie otworzymy Sezon Motocyklowy 2019. Dodatkowo w Łodzi inicjatywę wesprze Klub Motocyklowy Korsarze, który organizuje dla Polskich strażniczek eskortę do bram miasta. Czad! Finał polskiego odcinka WRWRbędzie miał miejsce w Cieszynie, gdzie spotkamy się z dziewczynami z Czech i Słowacji.

Gorąco zachęcamy Was do wzięcia aktywnego udziału w Rajdzie. Pokażmy, że polskie dziewczyny mają moc i potrafią ujarzmiać bestie! My jedziemy, a Wy?

W razie pytań – jesteśmy do Waszej dyspozycji! Ambasadorka WRWR w Polsce Agata Pospieszynska oraz Karolina Kubis i Anna Kurkowska.

Kontakt:
aga.pospieszka[at]gmail.com
karolina.kubis[at]gmail.com
aniakurkowska[at]yahoo.com

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

WRWR 2019 w pigułce

WRWR zostało wymyślone 29 sierpnia 2018 roku przez Hayley Bell, 27-letnią motocyklistkęz Wielkiej Brytanii. Hayley chciała zrobić coś wielkiego, co nigdy dotąd nie było organizowane na taką skalę. Jej celem było zainteresowanie branży motocyklowej i wywołanie efektu WOW: „Jak dużo motocyklistek jest na drogach!”.

W sierpniu 2018 roku została założona grupa na Facebook’u, która po miesiącu liczyła już 10000 członkiń z 80 krajów. Aktualnie w grupie jest ponad 14 tysięcy kobiet z blisko 100 krajów.

Rajd wyruszył 27 lutego 2019 roku z John O’Groats (Szkocja), a zakończy się w styczniu 2020roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W międzyczasie 09.03.2019 ma miejsce Oficjalne Otwarcie MiędzynarodowegoKobiecego RajduMotocyklowego.

Pomysłodawczyni, Hayley Bell stworzyła zespół entuzjastek z różnych krajów, które tak jak ona są zafascynowane ideą WRWR. Zespół składa się między innymi z Ambasadorek z każdego kraju, których zadaniem jest zaplanowanie trasy przejazdu i wydarzeń towarzyszących w danym kraju. Trasy będą publikowane w kolejności przejazdu (harmonogram poniżej). Głównym zadaniem uczestniczek,zwanych Strażniczkami, jest przekazywanie „pałeczki” między krajami, tak żeby okrążyła świat, cały czas znajdując się w bezpiecznych rękach.

Motocyklistki mogą rejestrować się jako „Strażniczki” (Guardian) bądź „Towarzyszki” (Companion). Są dwie opcje rejestracji – 25 funtów (pełen pakiet gadżetów związanych z wydarzeniem, certyfikat uczestnictwa oraz unikatowa koszulka) lub 5 funtów (zawiera cyfrowy certyfikat uczestnictwa). Mężczyźni mogą zarejestrować się jako osoba towarzysząca „Strażniczki”. Wszystkie koszty związane z rajdem muszą zostać pokryte przez jego uczestniczki (między innymi paliwo, wyżywienie, zakwaterowanie i inne).

Harmonogram 2019:

  • Luty 2019: Szkocja
  • Marzec 2019: Irlandia, Walia, Anglia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Andora, Włochy, Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra
  • Kwiecień 2019: Albania, Macedonia, Serbia, Węgry, Słowacja, Polska, Czechy, Austria, Liechtenstein, Szwajcaria, Niemcy, Luksemburg, Belgia, Holandia
  • Maj 2019: Dania, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś, Ukraina, RumuniaCzerwiec 2019: Bułgaria, Grecja, Turcja, Iran, Pakistan
  • Lipiec 2019: Indie, Nepal, Bangladesz, Birma, Laos
  • Sierpień 2019: Wietnam, Kambodża, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indonezja, AustraliaWrzesień 2019: Nowa Zelandia, Japonia, Kanada
  • Październik 2019: USA, Meksyk, Belize, Gwatemala, Salwador, Honduras, Nikaragua, KostarykaListopad 2019: Panama, Kolumbia, Ekwador, Peru, Boliwia, Chile, Argentyna, UrugwajGrudzień 2019: Paragwaj, Brazylia, Republika Południowej Afryki, Namibia, Botswana
  • Styczeń 2020: Zimbabwe, Mozambik, Tanzania, Kenia, Oman, Zjednoczone Emiraty Arabskie
[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button