Vespa Filipa Chajzera w unikalnych barwach WOŚP na licytacji

Wyjątkowa Vespa Primavera

Finał jubileuszowej, bo 30. już Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już niebawem. Wśród licytowanych z tej okazji pojazdów pojawiła się prawdziwa perełka. jest nią fabrycznie nowa Vespa, której obecnym właścicielem jest Filip Chajzer – na co dzień zagorzały fan włoskich skuterów, a także motocykli.

Włoski klasyk motoryzacji wystawiony przez ambasadora Vespa w Polsce – Filipa Chajzera, właściciela i znanego nie tylko wśród środowiska dziennikarskiego fana tych kultowych skuterów.

Vespa dla WOŚP: Jedyna taka na świecie!

“Vespa od serca❤️” to model Primavera o pojemności 50 cm3, który przygotowano specjalnie z myślą o wzięciu udziału w 30 już finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Skuter jest całkowicie nowy, a projekt i ręczne wykonanie (specjalne farby odporne na warunki atmosferyczne) wariacji na temat 30. finału WOŚP wykonał Konrad Bożek ze studia tatuażu RustnFast.

Całość wygląda olśniewająco i musimy przyznać, że ciężko oderwać wzrok od tego jeżdżącego dzieła sztuki. Jedno jest pewne – jej przyszły właściciel na pewno będzie osobą rozpoznawalną.

Vespa Primavera to ikona włoskiego stylu. Ikona Włoch, ikona słońca i toskańskiego wiatru we włosach. A w tak unikatowym malowaniu przebija swoją prezencją nawet designerską wersję Sean Whotherspoon. Vespa Primavera od Filipa Chajzera

Vespa Primavera 50 oraz 125 wyróżnia się swoją opływową i nowoczesną sylwetką, jednak zawsze zgodną z tradycją Vespa, w połączeniu z atrakcyjnym wizerunkiem i niezrównaną zwrotnością. Ograniczona masa, w zestawieniu z topową w tej kategorii ergonomią, oświetlenie z elementami LED oraz koła o średnicy 11” sprawiają, że Vespa Primavera 50 i 125 ccm jest doskonałym pojazdem do łatwego przemieszczania się w środowisku miejskim.

Na aukcji została wystawiona wersja 50, czyli taka, którą zgodnie z prawem można prowadzić posiadając prawo jazdy AM, lub dowód osobisty, jeśli skończyło się 18 lat przed 19 stycznia 2013 roku. Motorower, którym jest wg przepisów, to pojazd jedno lub wielośladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość do 45 km/h, uprawnia prawo jazdy kategorii AM. Tyle w kwestii przepisów. Ważniejszym jest jednak, ze tak wspaniała i unikalna Vespa może nie tylko cieszyć oko przechodniów i właściciela, ale przede wszystkim wesprzeć działalność charytatywną. Pomoc w tym wypadku przychodzi w jakże przyjemny sposób.

Ten skuter to nie 100%, a 1000% włoskości. Oprócz motywów 30. finału WOŚP znajdziecie na nim akcenty Italii dzięki, którym lato trwać będzie zawsze.

Inne publikacje na ten temat:

Przeczytaj też:

Vespa ELETTRICA 2019: Styl, technologia i ekologia dla każdego!

Licytowana Vespa to designerska perła. Jest tak piękny, że może służyć jako element dekoracji nie tylko ulicy, ale i wnętrza, gdyby ktoś miał takie wnętrzarskie flow.

Zachęcamy do znajdującej się pod linkiem licytacji, która potrwa jeszcze przez 5 dni: https://allegro.pl/oferta/vespa-od-filipa-chajzera-11744215438

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button