Aktualnie czytasz:
Na stacjach Orlen buty i elektronika? Nie do końca
0

Mimo zamieszania związanego ze zmianą statutu spółki PKN Orlen, która zakłada możliwość sprzedaży artykułów spożywczych, obuwia czy elektroniki, na samych stacjach nie zobaczymy witryny z mrożonymi rybami.

Ogólnopolskie media od początku stycznia donoszą, że spółka PKN Orlen chce zarobić na zakazie handlu w niedzielę. Zakaz ten nie obowiązuje stacji benzynowych i sklepów na nich zlokalizowanych. Jednak same zmiany w Orlenie niekoniecznie związane są z samym zakazem, chociażby z tego powodu, że planuje się je od 2016 roku.

W związku z planowaną zmianą struktury zaopatrywania sklepów działających przy stacjach paliw, spółka zamierza prowadzić działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży hurtowej towarów pozapaliwowych o ograniczonym zakresie, zarówno, co do odbiorców (sklepy działające przy stacjach paliw prowadzonych przez franczyzobiorców), jak i asortymentu (towary oferowane przez te sklepy – informował akcjonariuszy w liście zarząd.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Orlen rzeczywiście chce zarobić, ale na rozszerzeniu zakresu usług oferowanych franczyzobiorcy. Dzięki zmianom w statucie pojawia się możliwość rozwijania marki sklepowej O!Shop (która ma promować polskie produkty), więc na terenie stacji będzie mógł stanąć także sklep. Nie oznacza to jednak, że idąc zapłacić za LPG będziemy musieli stanąć przy ladzie z rybami czy wziąć koszyk – jak straszą portale internetowe.

W mojej prywatnej opinii taktyka Orlenu jest przemyślana. Z jednej strony rozszerzanie działalności o nowe sektory, z drugiej inwestowanie w sieć stacji szybkiego ładowania. Inaczej mówiąc: przygotowują się na to, że kiedyś nie będzie komu sprzedawać olej napędowy.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Źrodło: Money.pl, Orlen

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%