Motocykl enduro do 5000 zł. Sprawdzamy czy to możliwe. Ranking najlepszych motocykli

Zakup motocykla enduro to dosyć trudna sztuka, tym bardziej jeśli budżet, który nas ogranicza wynosi zaledwie 5000 zł. Nie ma jednak co marudzić i wybrzydzać, bo przecież czymś jeździć trzeba. Dzisiaj wspólnie znajdziemy motocykl enduro do 5000 zł!

Decydując się na zakup pierwszego motocykla enduro, powinniśmy pamiętać, że w parze z motocyklem do naszego garażu powinien przyjechać zupełnie inny zestaw odzieżowy – taki, który będzie nas chronić podczas jazdy terenowej i nie zniszczy się zbyt szybko w kontakcie z piachem i błotem. To podstawa, o której zawsze powinniśmy pamiętać.

Derbi Senda: Motocykl enduro do 5000 zł

Z drugiej strony zakop motocykla enduro do 5000 zł nie różni się zbytnio od zakupu motocykla do 10 tys, 15, tys czy 20 tyś. zł. Zawsze po zakupie czeka nas przynajmniej podstawowy serwis. Kontrola luzu zawieszenia to podstawa, kolejną sprawą jest przyjrzenie się naciągowi szprych (dzisiaj mało kto o tym pamięta). Poza tym silnik: o wymianie oleju, świecy oraz filtrów nikomu nie musimy przypominać, ale już o regulacji luzu zaworowego już warto. To również podstawa.

UŻYWANY MOTOCYKL DO 5000 ZŁ: CO KUPIĆ? MOJE 3 PROPOZYCJE

To podstawowe czynności serwisowe, które powinniśmy wykonać nie tylko po zakupie, ale i co jakiś czas przed wyjazdem z garażu. Warto również zaznaczyć, że o ile w przypadku motocykli niewysilonych, na tym możemy zakończyć obsługę, jeśli silnik nie daje objawów zużycia, to w przypadku motocykli wyposażonych w silniki dwusuwowe 2T, czy czterosuwowe 4T, w których interwały serwisowe dotyczą np. wymiany tłoka powinniśmyrównież go wymienić (jeśli nie mamy pewności kiedy ostatnio był wymieniany) .

Wymarzony motocykl enduro do 5000 zł

Pamiętajmy również, że zakup motocykla to dosyć złożony proces i wybór konkretnego modelu nie tylko będzie uzależniony od naszych preferencji, ale przede wszystkim ceny. Kupowanie motocykla najtańszego z danej grupy motocykli może, a prawie na pewno będzie się wiązało z kolejnymi wydatkami. Dlatego jeśli polujesz np na Yamahę DT 125, której ceny na polskich portalach aukcyjnych wahają się od 4 tys. zł do nawet 9 tys. zł, to możesz być pewien, że najtańsza sztuka będzie wymagała sporo miłości i jeszcze więcej inwestycji. Dlatego należy to wszystko wypośrodkować lub po prostu dozbierać kilka złotych. Szerokim łukiem omijałbym nieznane chińskie konstrukcje, które pojawiają się na rynku niczym wybuch supernovej i znikają. Chińczyk potrafi był dobry, ale fajnie jeśli marka jest znana, a jej importer posiada sieć serwisów oraz punktów, w których będziesz mógł kupić części zamienne.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Yamaha DT 125

Motocykl enduro do 5000 zł. Ranking najlepszych motocykl enduro

Motocykle enduro do 5000 zł możemy podzielić na dwie kategorie: motocykle lekkie i motocykle ciężkie. Najłatwiej będzie nam znaleźć motocykle enduro klasy 50 lub 125. Oczywiście raczej tutaj nie mówimy o typowych crossówkach na tor, ale o motocyklach, którymi będziemy mogli jeździć zarówno po drogach publicznych jak i w terenie. Tutaj oczywiście rozróżnić możemy podział na motocykle dwusuwowe 2T oraz czterosuwowe 4T. Dwusuw będzie wymagać większej atencji serwisowej (chociaż nie zawsze), ale będzie mieć więcej mocy, co zdecydowanie ułatwi jazdę w trudniejszym terenie. Z kolei czterosuwy nie będą miały aż tak dużej mocy natomiast duże lepiej będą sobie radzić w dłuższych trasach. Motocykle ciężkie to zupełnie inna bajka, będziemy na nie potrzebować prawa jazdy kategorii A, a jazda terenowa będzie dużo trudniejsza, jednak w grę będą wchodzić szeroko pojęte podróże czy wyprawy motocyklowe, które w praktyce mogą okazać się najprzyjemniejszą częścią jazdy na motocyklu.

Najlepsze motocykle enduro do 5000 zł w kategorii 50cm3/125cm3:

Najlepsze motocykle enduro do 5000 zł w kategorii od 125 cm3:

Przeczytaj również:

UŻYWANY MOTOCYKL DO 5000 ZŁ. JAKI MOTOCYKL WYBRAĆ W 2018?

Tanie enduro dla początkujących z prawem jazdy B:

 

 

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button