Yamaha DT 125: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Yamaha DT 125 to motocykl wyprodukowany przez japońskiego producenta, jak sama nazwa wskazuje, klasy 125. Pierwsza wersja tego jednośladu pojawiła się już w latach 70-tych, ale nie miała ona wiele wspólnego modelami Yamahy DT 125 produkowanymi kilkanaście lat później.

W 1986 roku na rynku pojawiła się Yamaha DT 125 LC. Wyposażona była w jednocylindrowy, dwusuwowy silnik chłodzony cieczą. Utrzymana była w charakterystycznej stylistyce – wmontowane w niej było grube siodło oraz zaokrąglony zbiornik. Charakteryzowała się długimi skokami zawieszeń. Wszystkie te cechy powodowały, że wielu użytkownikom to enduro kojarzyło się z afrykańską rajdówką.

W 1988 roku wyprodukowano nową generację tego crossa, która znacznie bardziej przypominała obecne modele Yamahy. Zmiany wprowadzono przede wszystkim w stylistyce – zainstalowano zgrabniejszą, bardziej smukłą kanapę oraz wyeksponowano kanciastą linię pomiędzy zbiornikiem a chłodnicą. W 1991 roku wydano kolejną wersję ze zmianami, które dotyczyły głównie gaźnika oraz elektroniki. W wersji wypuszczonej na rynek 5 lat później wszystkie elektroniczne moduły sterujące zgromadzono w jednej skrzynce. Nie wprowadzono istotnych zmian w stylistyce. Najnowsza wersja Yamahy osiąga moc 14 KM i cechuje się niewielką  wagą jak na cross – w stanie gotowości do jazdy waży 116 kg. Jest to motocykl przeznaczony do jazdy w warunkach terenowych. W opinii użytkowników jest także bardzo wytrzymały oraz nie wymaga częstych remontów.

Yamaha DT 125: Dane techniczne

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Dane techniczne: Yamaha DT 125
Marka Yamaha
Model DT 125
Pojemność 125 cm3
Silnik Dwusuwowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 12 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy / tarczowy
Rozruch maualny
Wymiary 2170/830/1255 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 10 litrów
Masa własna 119 kg

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz jeszcze
Close
Back to top button