Używany motocykl do 5000 zł: Co kupić? Moje 3 propozycje

Jeżeli masz mało pieniędzy na zakup motocykla, a będziesz miał gdzie go trzymać przez zimę, to właśnie teraz powinieneś zacząć rozglądać się za nowym sprzętem. Pod koniec sezonu ceny są niższe niż na jego początku czy w trakcie, a przecież to ważne dla osoby chcącej kupić używany motocykl do 5000 zł.

Dysponując taką kwotą nie możesz wydziwiać. Najlepiej postawić na motocykl popularny, prosty konstrukcyjnie – czyli łatwy w naprawach – do którego części praktycznie na półkach będzie miał każdy dealer danej marki.

Honda CB 500

Pierwsza propozycja, dla osoby początkującej lub przesiadającej się np. z motocykla kategorii 125 – nieśmiertelna, dwucylindrowa Honda CB500. Znalazłem ogłoszenie, które co prawda przekracza założoną kwotę, ale tylko o widełki negocjacyjne, sztuki z przednią owiewką – a więc bardziej poszukiwanej i troszkę mniej popularnej od wszechobecnej wersji z okrągłym reflektorem. Kilka słów o modelu – nie egzemplarzu – dwa cylindry, dobre prowadzenie, średnia moc, dobry na początek kariery motocyklowej.

cb500

Kawasaki KLX 650

Kolejny klasyk – można powiedzieć legenda użytkowych motocykli enduro. Pojazd, o prawdziwie dualnej duszy, tak nadaje się do jazdy w terenie, jak i do dojazdów do pracy – oczywiście wszystko zależy od zestrojenia i wyposażenia naszego “klekota”. Na tym sprzęcie można też liznąć turystyki, więc jest idealny dla osoby, która dopiero poszukuje swojej motocyklowej drogi. Znaleziony egzemplarz wygląda na bardzo dobrze utrzymany, kosztuje 4900 – bez negocjacji – a więc mieścimy się w budżecie. Jednocylindrowy silnik o pojemności 650 ccm potrafi szybko rozpędzić ten sprzęt, wysokie zawieszenie przyda się na miejskich nierównościach. Zdecydowanie fajna propozycja dla osób, których nie przestraszy trochę wyżej położone siedzenie i kierownica.

klx650

Honda CBR 600 F2

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Na koniec mojego mini zestawienia cieszący się bardzo dobrą opinią drugi już model Hondy – popularna CBR 600 F, czyli sprzęt dla lubiących trochę szybszą jazdę. Moc w okolicach 100 KM sprawia, że raczej nie nadaje się na początek przygody z motocyklami, ale niejeden fan plastików właśnie na takim sprzęcie zaczynał. Czterocylindrowy, legendarnie niezawodny silnik, pełne owiewki, sportowe zawieszenie. Motocykl nadaje się do jazdy solo, we dwoje, można też nim pojeździć trochę po Polsce. Szukajcie tylko “niebitych” egzemplarzy. Szukałbym taniej CBRy? Pojechałbym zobaczyć ten egzemplarz (choć oczywiście lakier nie wygląda na oryginalny). Sprzęt mieści się w naszym budżecie – cena wyjściowa – 4900 zł.

cbr-600

Michał Brzozowski

Motocyklami jeżdżę od 2000 roku. Choć przez lata pojawiały się kolejne pasje i zainteresowania, to jednak jednoślady z silnikiem zawsze opierały się nowościom i w moim sercu do tej pory mają pierwszeństwo. Obecnie reprezentuję barwy Szybkiej Turystyki (CBR1100XX) na zmianę z Supermoto i Enduro (DRZ450E SM).

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button