Kursy na prawo jazdy oraz egzaminy: Jest zielone światło

Znamy oficjalne stanowisko Ministerstwa Infrastruktury w sprawie funkcjonowania ośrodków szkolenia kierowców oraz wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. Szkolenia oraz egzaminy na prawo jazdy mogą się odbywać.

Jak dowiadujemy się z pisma jakie sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Rafał Weber wystosował do Marszałka Sejmu RP, funkcjonowanie osk oraz word-ów nie jest zabronione żadnymi obecnie obowiązującymi przepisami. Dotyczy to także braku zakazu przemieszczania się ich klientów.  Osoby chcące skorzystać z usług ośrodków mogą również przemieszczać się bez ograniczeń. Przy zachowaniu aktualnie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych, szkolenia w OSK oraz egzaminy w WORD mogą się powoli rozpoczynać. Co do decyzji ponownego rozpoczęcia działalności, to jest ona w gestii indywidualnej osób zarządzających placówkami. Należy jedynie pamiętać o warunkach bezpieczeństwa pracowników i kandydatów na kierowców.

Jeśli zatem jesteśmy zainteresowani przystąpieniem do kursu na prawo jazdy, lub do egzaminów na odpowiednie uprawnienia do kierowania, to pozostaje jedynie zorientować się czy i jak odpowiednie ośrodki funkcjonują obecnie. Zdecydowana większość z wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego przywróciła możliwość przeprowadzenia egzaminów. Oczywiście z zachowaniem środków ostrożności i bezpieczeństwa. Wracamy więc powoli do normalności w tej kwestii.


REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button