Aktualnie czytasz:
Kursy na prawo jazdy oraz egzaminy: Jest zielone światło
0

Znamy oficjalne stanowisko Ministerstwa Infrastruktury w sprawie funkcjonowania ośrodków szkolenia kierowców oraz wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. Szkolenia oraz egzaminy na prawo jazdy mogą się odbywać.

Jak dowiadujemy się z pisma jakie sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Rafał Weber wystosował do Marszałka Sejmu RP, funkcjonowanie osk oraz word-ów nie jest zabronione żadnymi obecnie obowiązującymi przepisami. Dotyczy to także braku zakazu przemieszczania się ich klientów.  Osoby chcące skorzystać z usług ośrodków mogą również przemieszczać się bez ograniczeń. Przy zachowaniu aktualnie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych, szkolenia w OSK oraz egzaminy w WORD mogą się powoli rozpoczynać. Co do decyzji ponownego rozpoczęcia działalności, to jest ona w gestii indywidualnej osób zarządzających placówkami. Należy jedynie pamiętać o warunkach bezpieczeństwa pracowników i kandydatów na kierowców.

Jeśli zatem jesteśmy zainteresowani przystąpieniem do kursu na prawo jazdy, lub do egzaminów na odpowiednie uprawnienia do kierowania, to pozostaje jedynie zorientować się czy i jak odpowiednie ośrodki funkcjonują obecnie. Zdecydowana większość z wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego przywróciła możliwość przeprowadzenia egzaminów. Oczywiście z zachowaniem środków ostrożności i bezpieczeństwa. Wracamy więc powoli do normalności w tej kwestii.


 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%