KOVIX KNL14: Disclock z alarmem – jak najlepiej zabezpieczyć swój motocykl

Publikacja Sponsorowana

Wśród popularnych zabezpieczeń motocyklowych możemy od zeszłego sezonu zobaczyć nowego gracza: markę KOVIX, której dystrybutorem na polskim rynku jest firma Moretti Parts & Accessories.

W oferowanym asortymencie znajdziemy blokady tarczy hamulcowej z alarmem, kłódki typu U­Lock i łańcuchy zabezpieczające. Postanowiliśmy sprawdzić jedną z propozycji Moretti Parts: blokadę tarczy hamulcowej ze stali nierdzewnej – KOVIX KNL14.

Garść suchych faktów: za 280 zł dostajesz do ręki solidne, masywne i w całości wykonane ze stali nierdzewnej cacko. Blokuje ono tarczę hamulcową (o max. szerokości 6 mm) bolcem o średnicy 14 mm, czyli jednym z najgrubszych dostępnych na rynku. Zabezpieczenie KOVIX KNL14 jest wyposażone w podwójny system zamykania: pierwsze zabezpieczenie to ww bolec, a drugie to trzpień poruszający się wraz z ruchem kluczyka w zamku, blokujący się w otworze w dolnej części korpusu.

Powyższe cechy można stwierdzić oceniając blokadę KOVIX na pierwszy rzut oka. Po krótkim zapoznaniu się z produktem odkrywamy jej kolejne zalety.

ALARM

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Dzięki wbudowanemu czujnikowi magnetycznemu alarm uzbraja się automatycznie po wykryciu stalowego elementu między ramionami korpusu, czemu towarzyszy sygnał dźwiękowy w postaci „piknięcia”. Blokada jest czuła na ruch więc dotknięta, szarpnięta lub poruszona włącza sygnał ostrzegawczy, czyli krótkie piknięcia. Jeśli alarm nie zostanie w tym czasie zdezaktywowany włącza się „syrena właściwa” o natężeniu 120 dB. To ogłuszające wycie nie dość, że odstraszy potencjalnego złodzieja, to pewnie również zwróci uwagę osób w promieniu ok. kilometra.

BATERIA

Zaletą baterii użytej w blokadzie KOVIX KNL14 jest to, że jej nie ma. Nie dosłownie: zabezpieczenie wyposażone jest w ładowany przez USB akumulator (ładowarka w zestawie). To rozwiązanie przyjazne nie tylko dla środowiska, ale również dla kieszeni użytkownika. Wszystkie podzespoły elektryczne są wodoodporne, dzięki czemu mamy pewność, że zabezpieczenie nie „wymięknie” przy pierwszym deszczu i nawet w niekorzystnej aurze spełni swoją funkcję.

W podsumowaniu wystarczy napisać, że wnioskując po blokadzie KNL14, marka KOVIX to propozycja nawet dla najbardziej wymagających miłośników jednośladów. W ofercie zabezpieczeń znajdziecie również mniej gadżeciarkie modele (w niższej cenie) . Pełen katalog produktów KOVIX wraz z cenami znajdziesz pod adresem: www.kovix-morettiparts.pl.

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button