Aktualnie czytasz:
KOVIX KNL14: Disclock z alarmem – jak najlepiej zabezpieczyć swój motocykl
0
Publikacja Sponsorowana

Wśród popularnych zabezpieczeń motocyklowych możemy od zeszłego sezonu zobaczyć nowego gracza: markę KOVIX, której dystrybutorem na polskim rynku jest firma Moretti Parts & Accessories.

W oferowanym asortymencie znajdziemy blokady tarczy hamulcowej z alarmem, kłódki typu U­Lock i łańcuchy zabezpieczające. Postanowiliśmy sprawdzić jedną z propozycji Moretti Parts: blokadę tarczy hamulcowej ze stali nierdzewnej – KOVIX KNL14.

Garść suchych faktów: za 280 zł dostajesz do ręki solidne, masywne i w całości wykonane ze stali nierdzewnej cacko. Blokuje ono tarczę hamulcową (o max. szerokości 6 mm) bolcem o średnicy 14 mm, czyli jednym z najgrubszych dostępnych na rynku. Zabezpieczenie KOVIX KNL14 jest wyposażone w podwójny system zamykania: pierwsze zabezpieczenie to ww bolec, a drugie to trzpień poruszający się wraz z ruchem kluczyka w zamku, blokujący się w otworze w dolnej części korpusu.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

Powyższe cechy można stwierdzić oceniając blokadę KOVIX na pierwszy rzut oka. Po krótkim zapoznaniu się z produktem odkrywamy jej kolejne zalety.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

ALARM

Dzięki wbudowanemu czujnikowi magnetycznemu alarm uzbraja się automatycznie po wykryciu stalowego elementu między ramionami korpusu, czemu towarzyszy sygnał dźwiękowy w postaci „piknięcia”. Blokada jest czuła na ruch więc dotknięta, szarpnięta lub poruszona włącza sygnał ostrzegawczy, czyli krótkie piknięcia. Jeśli alarm nie zostanie w tym czasie zdezaktywowany włącza się „syrena właściwa” o natężeniu 120 dB. To ogłuszające wycie nie dość, że odstraszy potencjalnego złodzieja, to pewnie również zwróci uwagę osób w promieniu ok. kilometra.

BATERIA

Zaletą baterii użytej w blokadzie KOVIX KNL14 jest to, że jej nie ma. Nie dosłownie: zabezpieczenie wyposażone jest w ładowany przez USB akumulator (ładowarka w zestawie). To rozwiązanie przyjazne nie tylko dla środowiska, ale również dla kieszeni użytkownika. Wszystkie podzespoły elektryczne są wodoodporne, dzięki czemu mamy pewność, że zabezpieczenie nie „wymięknie” przy pierwszym deszczu i nawet w niekorzystnej aurze spełni swoją funkcję.

W podsumowaniu wystarczy napisać, że wnioskując po blokadzie KNL14, marka KOVIX to propozycja nawet dla najbardziej wymagających miłośników jednośladów. W ofercie zabezpieczeń znajdziecie również mniej gadżeciarkie modele (w niższej cenie) . Pełen katalog produktów KOVIX wraz z cenami znajdziesz pod adresem: www.kovix-morettiparts.pl.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
100%