KOVIX KNL14: Disclock z alarmem – jak najlepiej zabezpieczyć swój motocykl

Publikacja Sponsorowana

Wśród popularnych zabezpieczeń motocyklowych możemy od zeszłego sezonu zobaczyć nowego gracza: markę KOVIX, której dystrybutorem na polskim rynku jest firma Moretti Parts & Accessories.

W oferowanym asortymencie znajdziemy blokady tarczy hamulcowej z alarmem, kłódki typu U­Lock i łańcuchy zabezpieczające. Postanowiliśmy sprawdzić jedną z propozycji Moretti Parts: blokadę tarczy hamulcowej ze stali nierdzewnej – KOVIX KNL14.

Garść suchych faktów: za 280 zł dostajesz do ręki solidne, masywne i w całości wykonane ze stali nierdzewnej cacko. Blokuje ono tarczę hamulcową (o max. szerokości 6 mm) bolcem o średnicy 14 mm, czyli jednym z najgrubszych dostępnych na rynku. Zabezpieczenie KOVIX KNL14 jest wyposażone w podwójny system zamykania: pierwsze zabezpieczenie to ww bolec, a drugie to trzpień poruszający się wraz z ruchem kluczyka w zamku, blokujący się w otworze w dolnej części korpusu.

Powyższe cechy można stwierdzić oceniając blokadę KOVIX na pierwszy rzut oka. Po krótkim zapoznaniu się z produktem odkrywamy jej kolejne zalety.

ALARM

Dzięki wbudowanemu czujnikowi magnetycznemu alarm uzbraja się automatycznie po wykryciu stalowego elementu między ramionami korpusu, czemu towarzyszy sygnał dźwiękowy w postaci „piknięcia”. Blokada jest czuła na ruch więc dotknięta, szarpnięta lub poruszona włącza sygnał ostrzegawczy, czyli krótkie piknięcia. Jeśli alarm nie zostanie w tym czasie zdezaktywowany włącza się „syrena właściwa” o natężeniu 120 dB. To ogłuszające wycie nie dość, że odstraszy potencjalnego złodzieja, to pewnie również zwróci uwagę osób w promieniu ok. kilometra.

BATERIA

Zaletą baterii użytej w blokadzie KOVIX KNL14 jest to, że jej nie ma. Nie dosłownie: zabezpieczenie wyposażone jest w ładowany przez USB akumulator (ładowarka w zestawie). To rozwiązanie przyjazne nie tylko dla środowiska, ale również dla kieszeni użytkownika. Wszystkie podzespoły elektryczne są wodoodporne, dzięki czemu mamy pewność, że zabezpieczenie nie „wymięknie” przy pierwszym deszczu i nawet w niekorzystnej aurze spełni swoją funkcję.

W podsumowaniu wystarczy napisać, że wnioskując po blokadzie KNL14, marka KOVIX to propozycja nawet dla najbardziej wymagających miłośników jednośladów. W ofercie zabezpieczeń znajdziecie również mniej gadżeciarkie modele (w niższej cenie) . Pełen katalog produktów KOVIX wraz z cenami znajdziesz pod adresem: www.kovix-morettiparts.pl.

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button