Jazda skuterem, a pszczoły – uważajcie

Po mojej dzisiejszej przygodzie, chciałbym uświadomić innym użytkownikom niebezpieczeństwa, których nawet nie bierzemy pod uwagę. To zaskakujące – bo tego typu sytuacje zdarzają się rzadko, jednak należy zawsze je brać pod uwagę.

Wyjechałem z synem 3km od domu do Tesco w Piastowie. Trasa krótka, dosłownie spacerek. W jedną stronę spokojnie zgodnie z planem. Zakupy zrobione, po nich jeszcze lody – i można wracać do domu. Wyjeżdżamy i po chwili wjeżdżamy na wiadukt nad torami kolejowymi. Będąc na samym jego szczycie i jadąc z prędkością około 45km/h wpadamy w chmurę jakichś ciemnych grudek które uderzają w kask i ciało. Po chwili pojawia się ból i zjeżdżam za wiaduktem na chodnik. Okazało się że wpadliśmy w lecący rój pszczół – wywnioskowałem to po tym że w miejscach bólu były wbite żądła. Pszczoły leciały wysoko – jednak przelatując nad wiaduktem znalazły się na wysokości 1-1,5m nad jezdnią.
Syn miał wielkie szczęście ponieważ u niego „poszło” po kasku, a u mnie skończyło się na czterech użądleniach. Na szczęście nie jestem uczulony na jad i skończyło się na opuchliźnie i chwili bólu – jednak uważajcie i w razie takiego wypadku nie zatrzymujcie się od razu – narazicie się na atak rozwścieczonych owadów.

Autor: Michał Kamiński

Skuterowo.com

Najnowsze testy, opinie, porady. Oficjalny profil redaktorów portalu Skuterowo.com.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz jeszcze
Close
Back to top button