Aktualnie czytasz:
Egzamin na prawo jazdy 2020. Zmiany: ma być mniej stresu
0

Egzamin na prawo jazdy 2020. Zmiany: ma być mniej stresu

autor: Piotr Ganczarski7 stycznia 2020

Nowe przepisy dotyczące sposobu przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy weszły w życie 1 stycznia 2020 roku. Co się zmieniło? Ma być bardziej komfortowo – zarówno dla egzaminatorów, jak i dla zdających. 

Ustawodawca nie przewidział żadnych zmian w sposobie przeprowadzania samych egzaminów oraz ich zakresie. Modyfikacje za to dotyczą ograniczenia liczby egzaminów praktycznych przeprowadzanych w ciągu dnia przez jednego egzaminatora. Ma być ich maksymalnie 8, co odpowiada przeprowadzeniu nie więcej niż jednego egzaminu na godzinę. Celem tej zmiany jest stworzenie lepszych warunków pracy dla egzaminatorów, a także rozładowanie tłumów w poczekalniach Ośrodków Ruchu Drogowego.

Kolejną ze zmian jest ustalenie dokładnej godziny egzaminu dla osoby do niego przystępującej. To rozwiązanie ma zakończyć nawet kilkugodzinne oczekiwanie i związany z tym faktem dodatkowy stres. Podobno maksymalne dopuszczalne opóźnienie ma wynosić obecnie jedynie 15 minut. Mniejsza ilość osób przystępujących do egzaminu jednego dnia to także bardziej komfortowe warunki pracy dla egzaminatorów. Wszyscy chcący przystąpić do egzaminu mają zostać szczegółowo poinformowani o wprowadzonych zmianach.

Biorąc pod uwagę fakt, że spada ilość chętnych do przystąpienia do egzaminu – w roku 2019 wydano ok 360 tys. praw jazdy (o ponad 70 tys. mniej niż w 2016 roku), takie rozwiązanie niekoniecznie wydłuży czas oczekiwania na przystąpienie do egzaminu.
Rok 2020 to także zmiany w przepisach ruchu drogowego, o których warto wiedzieć.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
40%
0%