Design czy bezpieczeństwo przy wyborze kasku?

Już teraz nie trzeba się zastanawiać nad tym pytaniem. Włoski Origine w Polsce poszerza swoją ofertę o nowe modele i malowania kasków. W tym przypadku projektanci postawili na klasyczny wygląd połączony z grafikami przykuwającymi spojrzenie.

Kaski o oldschool’owym designie powinny nie tylko dobrze wyglądać ale przede wszystkim być bezpieczne. W końcu głowę mamy tylko jedną. Origine wprowadza na rynek dwie serie kasków typu jet, które posiadają europejską homologację ECE 22-05 zapewniającą bezpieczeństwo na wysokim poziomie. 

Linia Primo zwraca na siebie uwagę nie tylko ze względu na ciekawe malowania, ale także ze względu na wypinany daszek. Trzy napy do których można go przymocować można również wykorzystać do zamocowania dedykowanej szybki typu bubble, która zapewnia wygodę podczas podróży z większą prędkością chroniąc całą twarz. Włoscy projektanci przemyśleli każdy detal, dlatego dla osób jeżdżących w goglach zamocowano uchwyt podtrzymujący pasek z tyłu kasku, a wypinane poduszki policzków można bez problemu uprać dbając tym samym o higienę. Dla lepszego dopasowania Primo występuje w dwóch rozmiarach skorupy dlatego świetnie leży na damskich i męskich głowach. 

Drugą serią oferowaną przez Origine jest linia Sprint. Kaski te zamiast stylowego daszka zostały wyposażone w wysuwaną blendę, która uchroni nas przed oślepiającym słońcem. Okrągła skorupa utrzymana w klasycznym stylu wyposażona jest w pasek podtrzymujący gogle, które doskonale pasują do tego typu kasków. Wyjmowane poduszki policzków bez problemu można wyprać aby utrzymać kask w czystości. Miękkie wnętrze zapewnia maksimum komfortu także w upalne dni. 

Przy wyborze kasku należy kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim bezpieczeństwem. Kaski powinny być odpowiednio certyfikowane aby móc bez obaw o własne zdrowie poruszać się po drogach. Pamiętajcie o tym.

Kask Origine Primo: 299 zł

Kask Origine Sprint: 329 zł

Więcej informacji do znalezienia na www.morettiparts.pl.

[trending]

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button