Aktualnie czytasz:
Co grozi za jazdę bez prawa jazdy po jego zatrzymaniu za prędkość?
1

Nowe przepisy 2015 na mocy których przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej, niż 50 km/h skutkuje odebraniem prawka działają z pełną mocą. Policja każdego dnia zatrzymuje kilkadziesiąt dokumentów. Wśród zatrzymanych są również ci, którzy już stracili uprawnienia i jeżdżą bez prawa jazdy. Co za to grozi?

Znowelizowana ustawa mówi jedno, streszczając: Jeśli pomimo odebranego prawa jazdy za prędkość będziesz nadal prowadzić samochód czy motocykl kara zostanie wydłużona do pół roku. Oczywiście ujawnienie tego czynu skutkuje dodatkowo mandatem w wysokości 500 zł.

A co jeśli jednak mimo to wsiądziemy za kółko? Jeśli podczas 6-cio miesięcznego zakazu znów zostaniemy zatrzymani na jeździe bez prawa jazdy uprawnienia zostaną nam w zupełności odebrane. To nie tylko konieczność ponownego zdania egzaminu, ale też przejście kompletnego szkolenia nauki jazdy.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Bez względu na nasze indywidualne przemyślenia na temat nowych przepisów AD 2015 musicie wiedzieć, że prowadzenie motocykla czy samochodu bez prawa jazdy to nie tylko ryzyko zarobienia mandatu i zakazu dalszej jazdy. Pamiętajcie o opisywanym przez nas regresie ubezpieczeniowym. W skrócie polega on na tym, że ubezpieczyciel wyłącza swoją odpowiedzialność w przypadku spowodowania przez nasz szkód. Naprawiamy cudzy i swój pojazd za własne pieniądze. Ze swojej kieszeni pokrywamy też odszkodowania za czyjąś utratę zdolności do pracy, kalectwo czy śmierć. Koniecznie o tym pamiętajcie i przeczytajcie również więcej o konsekwencjach jazdy bez uprawnień.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
16%
Interesujące
32%
heh...
5%
Że co?
5%
Grrrr!
0%
Smutne
32%
  • Adam
    13 września 2017 at 14:46

    Co jeśli ktoś dostanie mandat za brak dokumentów OC, a jego prawo jazdy jest w tym czasie zatrzymane na 3 miesiące? Czy ten fakt może wyjść na jaw, i mogą przedłużyć kare o 6 miesięcy nawet już po odzyskaniu prawa jazdy?