Aktualnie czytasz:
Utrata prawa jazdy za prędkość w mieście: jak to zrobić bezpiecznie
 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

W maju minął rok, odkąd policja ma prawo odebrać prawo jazdy kierowcy, który przekroczy dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym. Niestety panowie policjanci nie patrzą na to, czy jazda stwarza realne zagrożenie czy nie i nie ustawiają się w miejscach niebezpiecznych...

Warszawa. Szeroka, bezpieczna trzypasmówka, która przechodzi w drogę dwupasmową. Na filmie widzimy najpierw sławny na całą Polskę spalony i odremontowany most Łazienkowski, który przechodzi w Aleję Stanów Zjednoczonych. Równa, prosta i bezpieczna droga. Niestety policjanci nastawieni na wynik, nie na poprawę bezpieczeństwa na drodze, wyłapują wszystkich, których dadzą radę złapać. Typowo to polskie. Policjant zaczajony w miejscu, w którym jest niewidoczny sam stwarza zagrożenie wychodząc na środek jezdni. W mojej ocenie chłopak na CBFie 600 nie jechał ani agresywnie, ani niebezpiecznie, ani specjalnie szybko jak na to miejsce (znam tę drogę, jeżdżę tamtędy praktycznie codziennie i samochodem, i motocyklem), a znak ograniczenia prędkości do 50 km/h (widoczny na trzecim zdjęciu) postawiony jest w tym miejscu wg mnie po prostu złośliwe - spokojnie mogłaby tam stać 80tka. Z resztą zobaczcie i oceńcie sami. Ale cóż - Dura lex, sed lex - jak mawiali starożytni Rzymianie...

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
16 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe anonim
  14 czerwca 2016 at 13:20

  Nie, dlaczego hejtu? Umówmy się, żaden z nas pewnie nie jeździ w 100% zgodnie z przepisami. Takie COŚ nie istnieje. Ale jak ktoś sobie kupił rakietę, to nie mój problem, że się nie wyrabia na zakrętach 🙂
  A wracając do artykułu, jest cała masa miejsc, w których stojące ograniczenia są z kosmosu. Trafiłem nawet na takie, które dopuszczają prędkość (ograniczenie do 70 i 50) w miejscu, gdzie to stanowczo za dużo ze względu na jakość i ukształtowanie drogi. To znaczy, że – mimo ciągłej dyskusji – wciąż na drogach mamy bałagan i pozorne ruchy. Ale jak napiała szanowny autor: DURA LEX, SED LEX. Wisi znak – olewamy go na własne ryzyko, stopień olania zależy od naszej skłonności do hazardu :-)))

 • Zdjęcie profilowe eadem
  14 czerwca 2016 at 13:39

  No i m.in. dlatego, że lubię swoje prawo jazdy nie dążę po trupach do stanu posiadania rakiety. Tako rzekłem.

 • Zdjęcie profilowe paci
  14 czerwca 2016 at 13:51

  Łysy nawet rakietą da się spokojnie to nie motocykle łamią prawo tylko ludzie.ps:cbf 600 to nie rakieta;)

 • Zdjęcie profilowe eadem
  14 czerwca 2016 at 14:05

  paci napisał:

  Łysy nawet rakietą da się spokojnie to nie motocykle łamią prawo tylko ludzie.ps:cbf 600 to nie rakieta;)

  Dla przeciętnego Kowalskiego z jego 1.9TDI taka CBF600 to rakieta ;]

 • Zdjęcie profilowe anonim
  14 czerwca 2016 at 14:55

  To było uogólnienie, a ja jestem bardzo przeciętny Kowalski :-)))

 • Topik
  14 czerwca 2016 at 17:19

  artykuł napisany przez człowieka wypełnionego żółcią dla każdego tylko nie dla sprawcy wykroczenia. Postawa godna największego tchórza bojącego przyznać się do winy. Ustalmy fakty:
  – równa prosta droga;
  – panowie wyłapują wszystkich.
  Teraz złośliwości autora według jego wydumanej fantazji i (nie)wiedzy o ruchu drogowym a tym bardziej kontroli tego ruchu:
  – policjant zaczajony… niewidoczny… stwarza zagrożenie;
  – chłopak nie jechał… niebezpiecznie ani specjalnie szybko;
  – znak postawiony… złośliwie;
  – mogłaby tam stac 80tka.
  Otóż drogi interlokutorze. Widzisz tylko czubek swojego nosa i naprawdę dalej patrzeć nie potrafisz.
  Znasz drogę i dla ciebie może ona być bezpieczna. Ale nie tylko ty i motocyklista CBRki korzystacie z tej drogi. Dla przyjezdnego droga nie musi być taka prosta. Policjant sam znaku nie ustawia. Robi to zarządca drogi. Jeśli nie postawił tam 80 to z przyczyn o których tobie się nie śni. Tych przyczyn może być 1000 i jeszcze jedna. Nie twoja sprawa. Ty masz się stosować do przepisów. Uważasz, że ograniczenie nie jest zasadne to zgłoś to do urzędu. Zmienią znak wtedy będziesz gnał więcej. Policjant jest od tego by „zachęcić” kierowców do stosowania przepisów.
  Osoba w jasnej kamizelce z odblaskami. W białej czapce i z białym lizakiem. A w jakim stopniu byłby widoczny pieszy w ubraniu zlewającym się z otoczeniem? Jadąc z prędkością 50 na pewno nie miałbyś problemu z zauważaniem policjanta. Policjant nie może ustawić się w dowolnym miejscu dogodnym dla ciebie. Aby wykonac prawidłowo pomiar prędkości trzeba wybrać odpowiednie miejsce, jak najbardziej bezpieczne na danym odcinku oraz zezwalające na wyłapanie niesfornych idiotów.
  Zapamiętaj sobie, że „chłopak” chociażby poprzez swoją nadmierną prędkość jechał niebezpiecznie. Bezpieczna prędkość w tym miejscu wynosi tylko 50 km/h.
  Dodam tylko, że wielu podobnych tobie ignorantów w Łodzi lądowało w torowisku na dachu i wielu jeszcze tak zakończy jazdę w tym miejscu. Ulica równa i szeroka. Lekki łuk przed, którym ustawiono ograniczenie do 60. Przy odrobinie kurzu lub piasku na jezdni lub po opadach deszczu każdy jeden rozwijający swoją bezpieczną prędkość kończy poza drogą. W ubiegłym roku w święta właśnie chłopaka na motorze wyniosło na torowisko tramwajowe. dostał się pod koła drugiego wagonu i zginął. W miarę młody i pewnie odważny motocyklista, który mógłby się jeszcze długo cieszyć z jazdy na moto i przesyłać nam pozdrowienia LWG.
  Niestety jego sposób myślenia był podobny do twojego. Przemyśl to i zapamiętaj: żadna prędkość nie jest bezpieczna. Pierwszy śmiertelny wypadek w komunikacji lądowej wydarzył się przy prędkości tylko 5 (pięć) km/h.

Podziel się opinią

lub