Aktualnie czytasz:
Buspasy we Wrocławiu? Są pomysły radnych i jest opór rządzących
2

Rządzący mówią nie. Głównie z tego powodu, że motocykliści nie są na tyle samolubni żeby organizować sobie blokowanie miasta w Święto Zmarłych.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, pomysł udostępnienia buspasów motocyklistom we Wrocławiu jest nadal żywy. W tej sprawie do prezydenta Rafała Dutkiewicza pisała radna Agnieszka Rybczak, która uważa wprowadzenia motocyklistów na buspasy za dobry sposób na „rozkorkowanie” Wrocławia. I całkiem słusznie, czego dowodem są inne miasta w Polsce.

Opór ze strony rządzący jest jednak mocny, a argumenty – dyskusyjne. Dyrektorka Departamentu Infrastruktury i Gospodarki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, p. Elżbieta Urbanek:

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Próba wprowadzenia motocyklistów (we Wrocławiu zarejestrowanych jest ponad 20000 pojazdów) na buspasy nie jest spójna z założeniami Wrocławskiej Polityki Mobilności. Skierowana byłaby do wąskiego środowiska przemieszczającego się indywidualnie i dając im przywileje niezgodne z założeniami i zasadami obowiązującymi w naszym mieście.

Co zabawne, np. takie przywileje można dać wąskiej grupie kierowców taksówek, którzy po buspasach mogą się poruszać. Motocyklistom już nie. Może przez to, że nie organizujemy „mas krytycznych” w dniach, kiedy ruch sam w sobie jest wzmożony, tylko po to żeby osiągać swoje zupełnie niesamolubne cele?

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Wrocław posiada ogromną sieć dróg rowerowych na które trzeba było wyłożyć pieniądze. Ale rowerzyści najwyraźniej nie są „indywidualną grupą”…

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
13%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
13%
 • nazigrammar
  9 maja 2017 at 14:10

  Czy ktoś te artykuły przed publikacją w ogóle czyta, bo aż roi się w nich od literówek.

 • Zdjęcie profilowe witkacy
  31 maja 2017 at 20:33

  no i tylko ręce załamać – buspasy właśnie dlatego powinny być dostępne dla motocyklistów, że :
  1) to nie jest gigantyczna społeczność; jeszcze… [a szkoda – zwł. ‚w sezonie’]; nie ‚tamujemy’ tych pasów – raczej dość żwawo po nich śmigamy – nie powodując zatorów!
  2) korków nie tworzymy tylko im przeciwdziałamy [przecież zawsze można się przesiąść do auta… diesla np. jaki sam mam…]
  3) doskonale wpisujemy się w idee szybkiego przemieszczania się po terenach zabudowanych !