Aktualnie czytasz:
Buspasy nie dla motorowerów. Może po nich jeździć motocyklista, ale motorowerzysta już zapłaci mandat
19

Upoważnieni do wjazdu na buspasy są motocykliści. Z kolei ze względu na brak dynamiki jazdy, motorowerzyści wjeżdżając na pas ruchu przeznaczony dla autobusów mogą zapłacić mandat w wysokości 100 zł.

– Nie można tutaj mówić o dyskryminacji. Po postu motorowery moim zdaniem jeżdżą za wolno w stosunku do ruchu po buspasach. Nie mówię, że ludzie na motocyklach mieliby z tym jakiś problem, ale wydaje mi się, że takie motorowery bardzo skutecznie utrudniałyby jazdę autobusów – powiedział Lech Potyński.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
25%
3%
14%
19 Komentarze
1 2
  • Skuter
    5 września 2019 at 20:39

    Kiedy wróci karta motorowerowa

  • Zdjęcie profilowe Arth
    6 września 2019 at 10:52

    Co to za bzdury? U mnie w Trójmieście wyraźnie jest napisane na znaku buspasu, że bus, motocykl, taxi i MOTOROWER. Czyżby reszta Polski była tak zacofana?

  • Abaddon
    6 września 2019 at 14:16

    Tylko ze teraz te motorowery jeżdżą szybciej niż autobusy

  • Dom
    17 września 2019 at 16:59

    Po postu motorowery moim zdaniem jeżdżą za wolno w stosunku do ruchu po buspasach.

    Co to za bzdury ? Odblokowany chińczyk pojedzie tyle co autobus, czyli 60/65 km/h. Że już nie wspomnę o przypadkach jak ktoś montuje większy cylinder albo wgl cały silnik na większy w motorowerze – wtedy na pewno nie będzie jechał wolno.

  • lk
    7 października 2019 at 17:00

    Jak umrą wszyscy, którzy w 2013 roku byli pełnoletni. 😀
    Karta motorowerowa istnieje jako prawo jazdy AM. Muszą je mieć, Ci którzy osiagnęli pełnoletniość dopiero w 2013 (tam od któregoś stycznia nie pamiętam, bo miałem grubo ponad 30 lat).