Aktualnie czytasz:
Wrocławska MotoJazda 2019. Pierwsza edycja za nami
0

Za nami pierwsza Wrocławska MotoJazda i zapowiedź kolejnej! Jak wyglądał przebieg całej imprezy?

Pierwsza edycja Wrocławskiej MotoJazdy za nami. Kolejna już w ostatni weekend czerwca, także na Stadionie Wrocław od godziny 12:00. Więcej informacji do znalezienia na stronie: https://wroclawscymotocyklisci.pl/

Informacja prasowa organizatora: 

Następnie przyszedł czas na zapisy, które wystartowały o godz. 12 i podczas których zgłosiło się aż 30 osób! Oczywiście, aby wystartować w treningu, należało najpierw przejść pozytywny przegląd techniczny motocykla pod okiem serwisantów Motoworks.pl który serdecznie dziękujemy za pomoc. Na szczęście nikt nie został skreślony i wszyscy przeszli z wynikiem pozytywnym. 

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Zapisy zakończone, motocykle sprawdzone, przyszedł czas na tytułową MotoJazdę! Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy: początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych, stosownie, do swoich umiejętności. Dzięki takiemu podziałowi, całość mogła odbywać się płynnie i nikt nie miał problemów z nadążaniem za swoją grupą. Jednak nie od razu rozpoczęły się jazdy! W pierwszej kolejności każdy z uczestników musiał podszkolić się z wiedzy teoretycznej. O podstawach gymkhany i bezpiecznej jeździe, a także o tym jak będzie przebiegał trening, wykładał Tomasz Jagielski - zawodnik gymkhany, wielokrotny zdobywca podium w Zawodach GymkhanaGP w latach 2015-2017 oraz zwycięzca sezonu 2018 w Wyścigowym Pucharze Polski w klasie Youngtimer500.

Po zapoznaniu się z teorią, przyszła pora na to, na co wszyscy czekali, czyli trening praktyczny! Na placu zostały wydzielone dwa tory. Jeden z większą dynamiką i z większymi odległościami między słupkami, drugi zaś, bardziej precyzyjny z bliżej siebie ustawionymi pachołkami i z mniejszą prędkością przejazdu. Wszystkie grupy miały około 20-30 minut na trening, po czym zmiana toru i odpoczynek.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał Prezes Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów - Łukasz Mazurek, wraz ze swoją torbą medyczną. Na szczęście za bardzo mu się nie przydała, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą i chęcią nauki, a także stosowaniem do poleceń co poskutkowało świetnym treningiem bez żadnych, nieprzyjemnych niespodzianek, a całość przebiegła w znakomitej - a co najważniejsze - bezpiecznej atmosferze.

W pierwszym zdaniu było coś o zapowiedzi, więc jeśli dotarliście w tym tekście do tego momentu, to z tego miejsca Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów serdecznie zaprasza na kolejny z serii otwarty trening Wrocławskiej MotoJazdy, który odbędzie się na 30 czerwca 2019 roku na Stadionie Wrocław o godz. 12. Zapraszamy!

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%