Aktualnie czytasz:
Wrocławska MotoJazda 2019. Pierwsza edycja za nami
0

Za nami pierwsza Wrocławska MotoJazda i zapowiedź kolejnej! Jak wyglądał przebieg całej imprezy?

Pierwsza edycja Wrocławskiej MotoJazdy za nami. Kolejna już w ostatni weekend czerwca, także na Stadionie Wrocław od godziny 12:00. Więcej informacji do znalezienia na stronie: https://wroclawscymotocyklisci.pl/

Informacja prasowa organizatora: 

Następnie przyszedł czas na zapisy, które wystartowały o godz. 12 i podczas których zgłosiło się aż 30 osób! Oczywiście, aby wystartować w treningu, należało najpierw przejść pozytywny przegląd techniczny motocykla pod okiem serwisantów Motoworks.pl który serdecznie dziękujemy za pomoc. Na szczęście nikt nie został skreślony i wszyscy przeszli z wynikiem pozytywnym. 

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Zapisy zakończone, motocykle sprawdzone, przyszedł czas na tytułową MotoJazdę! Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy: początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych, stosownie, do swoich umiejętności. Dzięki takiemu podziałowi, całość mogła odbywać się płynnie i nikt nie miał problemów z nadążaniem za swoją grupą. Jednak nie od razu rozpoczęły się jazdy! W pierwszej kolejności każdy z uczestników musiał podszkolić się z wiedzy teoretycznej. O podstawach gymkhany i bezpiecznej jeździe, a także o tym jak będzie przebiegał trening, wykładał Tomasz Jagielski – zawodnik gymkhany, wielokrotny zdobywca podium w Zawodach GymkhanaGP w latach 2015-2017 oraz zwycięzca sezonu 2018 w Wyścigowym Pucharze Polski w klasie Youngtimer500.

Po zapoznaniu się z teorią, przyszła pora na to, na co wszyscy czekali, czyli trening praktyczny! Na placu zostały wydzielone dwa tory. Jeden z większą dynamiką i z większymi odległościami między słupkami, drugi zaś, bardziej precyzyjny z bliżej siebie ustawionymi pachołkami i z mniejszą prędkością przejazdu. Wszystkie grupy miały około 20-30 minut na trening, po czym zmiana toru i odpoczynek.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał Prezes Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów – Łukasz Mazurek, wraz ze swoją torbą medyczną. Na szczęście za bardzo mu się nie przydała, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą i chęcią nauki, a także stosowaniem do poleceń co poskutkowało świetnym treningiem bez żadnych, nieprzyjemnych niespodzianek, a całość przebiegła w znakomitej – a co najważniejsze – bezpiecznej atmosferze.

W pierwszym zdaniu było coś o zapowiedzi, więc jeśli dotarliście w tym tekście do tego momentu, to z tego miejsca Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów serdecznie zaprasza na kolejny z serii otwarty trening Wrocławskiej MotoJazdy, który odbędzie się na 30 czerwca 2019 roku na Stadionie Wrocław o godz. 12. Zapraszamy!

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%