Warszawa: ruszył remont Mostu Łazienkowskiego - ponad 100 milionów za jego naprawę

Do końca października ma być przejezdny Most Łazienkowski e Warszawie. Stolica wyda na remont zniszczonego pożarem mostu 104 miliony złotych.

Wykonawcę prac remontowych wybrano na podstawie przetargu. Złożonych zostało łącznie cztery oferty, ale miasto wybrało tę, którą dostarczyły firmy Bilfinger Infrastructure i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor".

Most został przekazany wykonawcy w poniedziałek rano o godzinie 8:00. W specjalnym komunikacie władze Warszawy zapowiedziały, że most ma być przejezdny najpóźniej 31 października.
Na swoje prac e wykonawcy dają 10 lat gwarancji w przypadku elementów stalowych oraz 8 lat na elementy żelbetowe.

Warszawski Most Łazienkowski uległ pożarowi w lutym. Po tym incydencie przeprawa została całkowicie wyłączona z ruchu. Powoduje to gigantyczne utrudnienia komunikacyjne w Stolicy. Wynika to z faktu, że dziennie przejeżdżało tędy ponad 100 tys. samochodów. Pożar okazał się na tyle poważny, że konieczna jest wymiana konstrukcji mostu.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Zgodnie z informacjami warszawskiego magistratu, łączny koszt remontu mostu wyniesie 110 mln zł. Połowa tej kwoty będzie pochodziła z budżetu miasta, druga zaś z budżetu państwa.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button