Aktualnie czytasz:
Warszawa: ruszył remont Mostu Łazienkowskiego – ponad 100 milionów za jego naprawę
0

Do końca października ma być przejezdny Most Łazienkowski e Warszawie. Stolica wyda na remont zniszczonego pożarem mostu 104 miliony złotych.

Wykonawcę prac remontowych wybrano na podstawie przetargu. Złożonych zostało łącznie cztery oferty, ale miasto wybrało tę, którą dostarczyły firmy Bilfinger Infrastructure i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych „Intercor”.

Most został przekazany wykonawcy w poniedziałek rano o godzinie 8:00. W specjalnym komunikacie władze Warszawy zapowiedziały, że most ma być przejezdny najpóźniej 31 października.
Na swoje prac e wykonawcy dają 10 lat gwarancji w przypadku elementów stalowych oraz 8 lat na elementy żelbetowe.

Warszawski Most Łazienkowski uległ pożarowi w lutym. Po tym incydencie przeprawa została całkowicie wyłączona z ruchu. Powoduje to gigantyczne utrudnienia komunikacyjne w Stolicy. Wynika to z faktu, że dziennie przejeżdżało tędy ponad 100 tys. samochodów. Pożar okazał się na tyle poważny, że konieczna jest wymiana konstrukcji mostu.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Zgodnie z informacjami warszawskiego magistratu, łączny koszt remontu mostu wyniesie 110 mln zł. Połowa tej kwoty będzie pochodziła z budżetu miasta, druga zaś z budżetu państwa.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%