Aktualnie czytasz:
Odbieranie prawa jazdy za prędkość: Wiemy od kiedy będą obowiazywać nowe przepisy
6

Surowe kary dla piratów drogowych jeszcze szybciej. Właśnie zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw przepisy, które zaostrzają kary za przekraczanie prędkości. Oznacza to, że zaczną obowiązywać już za trzy tygodnie.

Noga z gazu, dłoń z manetki – zaostrzone przepisy wchodzą w życie już 17 maja. Chodzi przede wszystkim o odbieranie prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości na drodze w w terenie zabudowany. Zgodnie z nowymi regulacjami prawo jazdy zostanie zatrzymane na trzy miesiące jeżeli prędkość w takim miejscu zostanie przekroczona o 50 km.

Dodatkowe kary grożą tym, którzy będą prowadzić w okresie, kiedy dokument będzie zatrzymany. Taki recydywista musi liczyć się z przedłużeniem okresu zawieszenia uprawnień do pół roku.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

W tym samym czasie zaczną również obowiązywać przepisy odnoszące się do zbyt dużej liczby pasażerów pojazdu. I w tym przypadku prawo jazdy może zostać zatrzymane na okres 3 miesięcy. Czeka nas także kolejne zaostrzenie kar dla osób prowadzących na podwójnym gazie.

Na naszych stronach można również przeczytać komentarz do nowych przepisów. Zapraszamy.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

To kolejna z propozycji zmian przepisów na rok 2015, zobacz też:

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%