Aktualnie czytasz:
Odbieranie prawa jazdy za prędkość: Wiemy od kiedy będą obowiazywać nowe przepisy
6

Surowe kary dla piratów drogowych jeszcze szybciej. Właśnie zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw przepisy, które zaostrzają kary za przekraczanie prędkości. Oznacza to, że zaczną obowiązywać już za trzy tygodnie.

Noga z gazu, dłoń z manetki – zaostrzone przepisy wchodzą w życie już 17 maja. Chodzi przede wszystkim o odbieranie prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości na drodze w w terenie zabudowany. Zgodnie z nowymi regulacjami prawo jazdy zostanie zatrzymane na trzy miesiące jeżeli prędkość w takim miejscu zostanie przekroczona o 50 km.

Dodatkowe kary grożą tym, którzy będą prowadzić w okresie, kiedy dokument będzie zatrzymany. Taki recydywista musi liczyć się z przedłużeniem okresu zawieszenia uprawnień do pół roku.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

W tym samym czasie zaczną również obowiązywać przepisy odnoszące się do zbyt dużej liczby pasażerów pojazdu. I w tym przypadku prawo jazdy może zostać zatrzymane na okres 3 miesięcy. Czeka nas także kolejne zaostrzenie kar dla osób prowadzących na podwójnym gazie.

Na naszych stronach można również przeczytać komentarz do nowych przepisów. Zapraszamy.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

To kolejna z propozycji zmian przepisów na rok 2015, zobacz też:

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%