Aktualnie czytasz:
Odbieranie prawa jazdy za prędkość: Wiemy od kiedy będą obowiazywać nowe przepisy
6

Surowe kary dla piratów drogowych jeszcze szybciej. Właśnie zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw przepisy, które zaostrzają kary za przekraczanie prędkości. Oznacza to, że zaczną obowiązywać już za trzy tygodnie.

Noga z gazu, dłoń z manetki – zaostrzone przepisy wchodzą w życie już 17 maja. Chodzi przede wszystkim o odbieranie prawa jazdy za rażące przekroczenie prędkości na drodze w w terenie zabudowany. Zgodnie z nowymi regulacjami prawo jazdy zostanie zatrzymane na trzy miesiące jeżeli prędkość w takim miejscu zostanie przekroczona o 50 km.

Dodatkowe kary grożą tym, którzy będą prowadzić w okresie, kiedy dokument będzie zatrzymany. Taki recydywista musi liczyć się z przedłużeniem okresu zawieszenia uprawnień do pół roku.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

W tym samym czasie zaczną również obowiązywać przepisy odnoszące się do zbyt dużej liczby pasażerów pojazdu. I w tym przypadku prawo jazdy może zostać zatrzymane na okres 3 miesięcy. Czeka nas także kolejne zaostrzenie kar dla osób prowadzących na podwójnym gazie.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Na naszych stronach można również przeczytać komentarz do nowych przepisów. Zapraszamy.

To kolejna z propozycji zmian przepisów na rok 2015, zobacz też:

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%