Prawo jazdy 2016: róbcie szybciej póki jest taniej i łatwiej

Prawo jazdy trudniejsze do zdobycia. Będzie drożej i trudniej i to już od 2016 roku. Szkoły przed kłopotami przestrzegają i zachęcają – zapisujcie się teraz i nie odkładajcie egzaminu bo potem pożałujecie.

Od stycznia, każdy kursant, będzie musiał przejść między innymi kontrolowany poślizg, porównanie drogi hamowania z ABSem i bez czy jazda po śliskiej nawierzchni. Kursy doszkalające młodzi kierowcy będą musieli przechodzić w specjalnych ośrodkach doskonalenia techniki jazdy.
Urzędnicy oczywiście przekonują, że chodzi o dobro i bezpieczeństwo młodych kierowców. Zapominają jednak dodać, że mamy do czynienia z niczym innym jak po prostu kolejnym haraczem wymuszanym na zmotoryzowanych.

Inne publikacje na ten temat:

4 opinii

  1. Kursy na prawko okrojone z manewrów, efekt na ulice wyjeżdżają osoby kompletnie nieogarniające pracy sprzęgła, hamulca, kierownicy. I patrząc co wyrabiają absolwenci egzaminu na prawo jazdy, to lepiej niech się przeszkolą. Jakby po zrobieniu prawka zasiadali za kierownicą PF126p, P601, czy PF125p, to mieli by szansę się czegoś nauczyć. Ale obecnie produkowane auta niestety kompletnie nie uczą mechaniki jazdy samochodem.

  2. Zrobią wszystko by wyciągnąć od ludzi masę pieniędzy. Już obecny koszt kursu, badań i egzaminu państwowego oscyluje w granicach 1700zł oczywiście pod warunkiem że zdamy za pierwszym razem. Do tego zostaje już tylko za dokument kolejną stówkę zapłacić. Gdyby nie konsekwencje braku ubezpieczenia to sam wolałbym zapłacić 300zł za brak wymaganej kategorii niż zdawać egzamin.

  3. … i bardzo dobrze. Żałuję że sam nie miałem okazji ćwiczyć kontrolowanego poślizgu motocyklem na kursie kat.A. Byle nie wprowadzali poślizgu na egzaminie, wprowadzanie takich elementów w sytuacji stresującej jaką jest egzamin to nie najlepszy pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button