Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy 2016: róbcie szybciej póki jest taniej i łatwiej
4

Prawo jazdy trudniejsze do zdobycia. Będzie drożej i trudniej i to już od 2016 roku. Szkoły przed kłopotami przestrzegają i zachęcają – zapisujcie się teraz i nie odkładajcie egzaminu bo potem pożałujecie.

Od stycznia, każdy kursant, będzie musiał przejść między innymi kontrolowany poślizg, porównanie drogi hamowania z ABSem i bez czy jazda po śliskiej nawierzchni. Kursy doszkalające młodzi kierowcy będą musieli przechodzić w specjalnych ośrodkach doskonalenia techniki jazdy.
Urzędnicy oczywiście przekonują, że chodzi o dobro i bezpieczeństwo młodych kierowców. Zapominają jednak dodać, że mamy do czynienia z niczym innym jak po prostu kolejnym haraczem wymuszanym na zmotoryzowanych.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • jas13
  13 sierpnia 2015 at 08:42

  Kursy na prawko okrojone z manewrów, efekt na ulice wyjeżdżają osoby kompletnie nieogarniające pracy sprzęgła, hamulca, kierownicy. I patrząc co wyrabiają absolwenci egzaminu na prawo jazdy, to lepiej niech się przeszkolą. Jakby po zrobieniu prawka zasiadali za kierownicą PF126p, P601, czy PF125p, to mieli by szansę się czegoś nauczyć. Ale obecnie produkowane auta niestety kompletnie nie uczą mechaniki jazdy samochodem.

 • Zdjęcie profilowe elloco
  13 sierpnia 2015 at 11:01

  Zrobią wszystko by wyciągnąć od ludzi masę pieniędzy. Już obecny koszt kursu, badań i egzaminu państwowego oscyluje w granicach 1700zł oczywiście pod warunkiem że zdamy za pierwszym razem. Do tego zostaje już tylko za dokument kolejną stówkę zapłacić. Gdyby nie konsekwencje braku ubezpieczenia to sam wolałbym zapłacić 300zł za brak wymaganej kategorii niż zdawać egzamin.

 • Zdjęcie profilowe Ssawka
  13 sierpnia 2015 at 11:00

  A czy AM też zdrożeje?

 • etanol
  29 sierpnia 2015 at 23:24

  … i bardzo dobrze. Żałuję że sam nie miałem okazji ćwiczyć kontrolowanego poślizgu motocyklem na kursie kat.A. Byle nie wprowadzali poślizgu na egzaminie, wprowadzanie takich elementów w sytuacji stresującej jaką jest egzamin to nie najlepszy pomysł.