Suzuki Burgman 125 – mini maxiskuter na prawo jazdy kat. B

Suzuki Burgman 125 najmniejszy przedstawiciel maxiskuterów z tym przydomkiem.  Na rynku jednośladów znany jest od lat, chociaż w Polsce dopiero zdobywa popularność.

Skuter wyróżnia się wyglądem i dbałością o detale. Stylistyka nie jest może bardzo nowatorska, jednak jakość wykonania stoi na zdecydowanie wysokim poziomie. Uwagę przykuwają za to zegary, zaprojekotwane w ciekawy i czytelny sposób. Pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem znalazł się ciekłokrystaliczny wyświetlacz, informujący o stanie paliwa, przebiegu, godzinie oraz dystansie pozostałym do tankowania. Pozycja za kierownicą jest wygodna i nawet niższe osoby bez problemu będą dosięgać nogami do ziemi, za sprawą odpowiednio wyprofilowanej kanapy. Także pasażer nie ma powodów do narzekań – tylna część siedzenia zapewnia wygodę podczas podróży, a dwa uchwyty po bokach pewne oparcie dla rąk. W skuterze przewidziano dwa schowki – jeden pod kanapą, drugi, dość szeroki, pod kierownicą. Bagażnik pod siedzeniem jest raczej płytki i skromny, ciężko będzie zmieścić tam chociażby kask.

Silnik Burgmana generuje przyzwoite 12 KM przy 8000 obr/min i 10,8 Nm przy 6500 obr/min. Zapewnia to dobre przyspieszenie od zera i pozwala na osiągnięcie prędkości ok 110 km/h. Warto wspomnieć że za wytracanie prędkości odpowiadają hamulce traczowe obu kół, nie widać tu zatem oszczędności. Silnik zadowala się standardową ilością paliwa dla tej klasy jednośladów, zużywa ok 3,5-4 litra na 100 km.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button