125 ccm
Aktualnie czytasz:
Suzuki Burgman 125 – mini maxiskuter na prawo jazdy kat. B
1

Suzuki Burgman 125 najmniejszy przedstawiciel maxiskuterów z tym przydomkiem.  Na rynku jednośladów znany jest od lat, chociaż w Polsce dopiero zdobywa popularność.

Skuter wyróżnia się wyglądem i dbałością o detale. Stylistyka nie jest może bardzo nowatorska, jednak jakość wykonania stoi na zdecydowanie wysokim poziomie. Uwagę przykuwają za to zegary, zaprojekotwane w ciekawy i czytelny sposób. Pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem znalazł się ciekłokrystaliczny wyświetlacz, informujący o stanie paliwa, przebiegu, godzinie oraz dystansie pozostałym do tankowania. Pozycja za kierownicą jest wygodna i nawet niższe osoby bez problemu będą dosięgać nogami do ziemi, za sprawą odpowiednio wyprofilowanej kanapy. Także pasażer nie ma powodów do narzekań – tylna część siedzenia zapewnia wygodę podczas podróży, a dwa uchwyty po bokach pewne oparcie dla rąk. W skuterze przewidziano dwa schowki – jeden pod kanapą, drugi, dość szeroki, pod kierownicą. Bagażnik pod siedzeniem jest raczej płytki i skromny, ciężko będzie zmieścić tam chociażby kask.

Silnik Burgmana generuje przyzwoite 12 KM przy 8000 obr/min i 10,8 Nm przy 6500 obr/min. Zapewnia to dobre przyspieszenie od zera i pozwala na osiągnięcie prędkości ok 110 km/h. Warto wspomnieć że za wytracanie prędkości odpowiadają hamulce traczowe obu kół, nie widać tu zatem oszczędności. Silnik zadowala się standardową ilością paliwa dla tej klasy jednośladów, zużywa ok 3,5-4 litra na 100 km.

 
Czytaj
REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
50%
Interesujące
50%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
  • skw
    31 sierpnia 2015 at 12:28

    Nie wiem jaki testowaliście Skuter od Suzuki ale mój Burgmann 125 mieści dwa kaski w schowku .